אתר TheMarker.com קנה את אתר אי-אונליין

שני האתרים ימשיכו לפעול במקביל, עם קישוריות מלאה ביניהם; TheMarker.com קונה רק את פעילות אתר אנליסט ולא את החברה עצמה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

חברת אי-אונליין ~1080613-Q~ וחברת ביזנס נט מידע מקוון, המפעילה את אתר TheMarker.com, נמצאות בשלבי סיכום של עסקה להעברת הזכויות לשימוש בכלים הפיננסיים שפיתחה אי-אונליין לידי TheMarker.com ולהסבת אתר האינטרנט שלהן לאתר בעל שם מותג משותף: TheMarker-Aonline. שני האתרים ימשיכו לפעול במקביל, אבל עם קישוריות מלאה ביניהם.

אתר TheMarker.com קונה רק את פעילות האתר ולא את החברה עצמה, ומכיוון שכיום מתמצת פעילות אי-אונליין בהפעלת האתר, תיאלץ החברה לפתח תחומי פעילות חדשים, כנראה בתחום הפיננסי.

אי-אונליין תקבל בתמורה למכירה זכויות לקידום, שיווק ופרסום תחומי הפעילות העתידיים שלה באתר המשותף ובאתר TheMarker.com, וכן זכויות שימוש מסוימות בתכנים החדשותיים והפיננסיים שייכללו באתר המשותף. הערכות הן ששווי התמורה נאמד במיליוני שקלים בודדים. במקביל, אתר TheMarker.com ייקח אחריות על אתר אי-אונליין, יתפעל אותו ויזרים אליו תכנים במטרה ליהנות מתנועת הגולשים הנאמנה.

בינואר 2000 פוצלה פעילות האתר מחברת אנליסט לחברה נפרדת שרשמה את מניותיה למסחר בבורסת תל אביב. בעלי העניין בחברה הם קובי שמר, השולט בה, בנק הפועלים וחברת תוכנה לעניין.. מהדו"חות הכספיים של החברה עולה כי מאז החלה את פעילותה רשמה הפסדים בגובה של 24.7 מיליון שקל, עובדה שחייבה אותה לפתוח במו"מ עם גופים נוספים. בעבר ניהלה חברת אי-אונליין הנסחרת בבורסת תל אביב מו"מ עם העיתון "גלובס" וחברת קו מנחה ליצירת שיתופי פעולה, אך מגעים אלו כשלו.

TheMarker.com מקבוצת הארץ (חברה אחות לעיתון "הארץ") הוא אתר המספק מידע כלכלי בזמן אמת, ואולם הוא חסר את הכלים הפיננסיים של חברת אי-אונליין, ומכאן שהמו"מ בין שתי החברות הפך לטבעי.

בכוונת אתר TheMarker.com לפעול להשגת הטכנולוגיה שפיתחה אי-אונליין, וזאת מבלי שתרכוש את החברה עצמה או תישא בהפסדים שלה. מכאן שקבוצת הארץ, שנמנעה עד כה מכניסה לבורסה התל-אביבית, לא תפעל להשגת דריסת רגל בבורסה באמצעות אי-אונליין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker