במקום אפריקה - דן: מוטי בן משה רוצה לרכוש את חברת התחבורה והנדל"ן

חמש הצעות המקנות לדן שווי של כ-1.3 מיליארד שקל הוגשו לדירקטוריון חברת התחבורה והנדל"ן ■ בין המתמודדים: קרן אירופה הפניקס, קרן פורטיסימו ומשפחת וויל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

איש העסקים מוטי בן משה, בעל השליטה בחברת אלון רבוע כחול, לוטש עיניים לכיוון חברת האוטובוסים דן. בן משה הגיש הצעה לרכוש את דן כחלק מהמכרז למכירתה. כעת המציעים יתחילו בבדיקת נאותות של החברה בתקווה לסיים את התהליך תוך עשרה שבועות. 

כ-14 גופים חתמו על הסכם סודיות בשביל להיכנס לחדר המידע למכירת החברה ולקבל פרטים. כעת דירקטוריון דן, אשר ידון בהצעות מחר בבוקר (ב'), יכול להיות מרוצה מכך שקיימות חמש הצעות שונות שהוגשו בטווח המחירים אותם דרש. מלבד בן משה, הוגשו הצעות מטעם קרן אירופה - קרן חדשה בשיתוף ווליו בייס מיזוגים ורכישות, עופר לינצ'בסקי, שמעון בן חמו וברי בר ציון; הפניקס; קרן פורטיסימו; ומשפחת וויל בעלי מחצבת הרטוב ומייסדי אסם. 

דן שמעוניינת לגייס לפחות 450 מיליון שקל על ידי הקצאה של 35% ממניות החברה, דרשה כי ההצעות יינתנו סביב טווח של 1.3 מיליארד שקל. בתחילת הדרך, בעל המניות פנחס רוטנברג, שמחזיק באמצעות חברת ספיר החושן ב-10% ממניותיה של החברה - שקל להכניס את המשקיע האסטרטגי לחברה בבעלותו, אך כעת נראה כי הגיוס יתבצע ישירות לדן.

מטרת דן היא כי המשקיע האסטרטגי יעזור לה לחזק את המבנה הפיננסי, להשקיע בהתייעלות, להשקיע במנועי צמיחה כמו השקעות בתשתית ובמיזם של תחבורה חכמה עם חברת Via, לשנות את תקנון החברה ולהכין אותה להנפקה ציבורית שתיערך על פי המתוכנן בעוד 4-3 שנים. דן מתכננת לפטר 400-250 חברים שעובדים בתפקידי מטה.

צילום: עופר וקנין

את המכרז למכירת דן מנהלים מאז פברואר האחרון עבור החברה יואב בן ישעה ויונתן ויסמן ממשרד רואי החשבון של EY, אשר ביצע את הערכת השווי. הליווי המשפטי נעשה בידי עורכי הדין כפיר ידגר ואורי הלר ממשרד גורניצקי.

דן שבבעלות 1,078 חבריה (90%) ורוטנברג סיימה את 2017 ברווח של 73 מיליון שקל במחזור של 1.9 מיליארד שקל בהשוואה לרווח של 27 מיליון שקל במחזור של 1.6 מיליארד שקל - ב-2016 .

החברה, שמתמודדת על הפעלת הרכבת הקלה בתל אביב, מחזיקה בנתח של 25% מהתחבורה הציבורית בישראל ומסיעה כ-700 אלף נוסעים ביום. מעבר להיותה המוביל הגדול בתחבורה הציבורית בגוש דן, והפעלת 100 מטרוניות בחיפה, לצד קווי שירות באשכול באר שבר וצפון הנגב, פיתחה דן פעילותה נדל"ן משמעותית הודות לנכסים שהוקצו לה היסטורית כדי להפעיל תחנות מרכזיות ומוסכים במרכזי הערים.

דן מחזיקה בעתודות קרקע של 30 דונם בשיכון דן בתל אביב; מגדל מגורים ברחוב ארלוזורוב בתל אביב על הקרקע ששימשה את המוסך של החברה; פרויקט למגורים ומסחר ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק; פרויקט לייף בבני ברק על שטח של 180 אלף מ"ר; קרקע בירושלים עם תוכנית בניין עיר בתוקף לבניית 264 יחידות דיור.

דן הקימה את החברה הבת דן קפיטל, שרכשה תמורת 350 מיליון שקל את הבעלות המלאה בחברה שהיא בעליה של מתקן ההתפלה בשורק. דן מחזיקה גם באופציה לרכוש את הבעלות המלאה בחברת ההפעלה של מתקן ההתפלה בשורק, בכפוף לאי מימוש זכות סירוב ראשונה על ידי חברת האצ'יסון מים, תמורת 150 מיליון שקל.

הקמת דן קפיטל נועדה לבצע השקעות בתשתית שיאפשרו לדן לעמוד בהתחייבות התקנונית שלה כלפי החברים הפעילים לתשואה של 7.5% נטו על פיקדון בסכום של 240 מיליון שקל. ההון העצמי של דן קפיטל הוא 200 מיליון שקל, והיא צפויה למנף אותו כדי להשקיע סכום כולל של 500 מיליון שקל. דן צפויה לבצע גיוס הון וחוב גם לדן קפיטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker