אספן ויובלים יקימו שני בניינים בנס ציונה בעלות של כ-215 מיליון שקל

תמורת הקרקע, המיועדת להקמת פרויקט משרדים ומסחר בפארק המדע, ישלמו אספן גרופ ויובלים כ-28.8 מיליון שקל ■ הפרויקט יכלול שטחי משרדים המיועדים להשכרה וקומת מסחר בשטח של כ-23 אלף מ"ר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הדמיה של פרויקט אספן ויובלים בפארק המדע בנס ציונה
הדמיה של פרויקט אספן ויובלים בפארק המדע בנס ציונהצילום: הדמיה: אלטמון אדריכלים

חברת הנדל"ן אספן גרופ וקבוצת יובלים, שבבעלות איציק ברוך, חתמו על הסכמים לרכישת קרקעות בפארק המדע בנס ציונה, המיועדות להקמת שני בנייני משרדים. תמורת הקרקע ישלמו החברות כ-28.8 מיליון שקל, בעוד סכום ההשקעה בפרויקט כולו יהיה כ-215 מיליון שקל. הפרויקט ימומן בחלקו ממקורותיהן העצמיים של אספן גרופ וקבוצת יובלים, ובחלקו ע"י קבלת מימון בנקאי.

הפרויקט המדובר, שבו יהיו שתי החברות שותפות בחלקים שווים (50%-50%), יכלול שני בנייני משרדים להשכרה בני שמונה קומות משרדים וקומת מסחר אחת, בהיקף של כ-23 אלף מ"ר מעל הקרקע, וכן שלוש קומות של מרתפי חניה.

הפרויקט יהיה המשך לפרויקט גדול שמקימה קבוצת יובלים בקרקע סמוכה. בסוף 2017, רכשה יובלים מבעלים פרטיים קרקע בשטח של 12.5 דונם במתחם הצפוני של פארק המדע בנס ציונה בתמורה לכ-50 מיליון שקל, עליו היא מקימה בימים אלה קמפוס משרדים הנמצא בשלבי בניה ומכירה בשטח של כ-32 אלף מ"ר בנוי בהיקף השקעה של כ-300 מיליון שקל.

פארק המדע בנס ציונה גובל בחלקו הצפוני של פארק המדע רחובות. האזור נמצא כיום בתנופת פיתוח ושינויים תחבורתיים שיחברו אותו לכביש 431. המתחם ממוקם בקרבה לתחנת הרכבת של רחובות ועתיד ליהנות מנגישות נוחה לכל חלקי גוש דן.

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-400 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בישראל, בגרמניה ובהולנד; לצד פעילות של אנרגיה סולארית. בעל השליטה באספן הוא רוני צארום המחזיק בכ48% ממניותיה, בעוד כ-30% נוספים מוחזקים על ידי גופים מוסדיים, בהם מיטב, מנורה והראל.

צופית הראל, מנכ"לית אספן ציינה כי "לצד פעילותנו המתפתחת בשוק הנדל"ן המניב בחו"ל, אנו מאמינים מאוד גם בשוק המשרדים בישראל, ובכוונתנו להרחיב את פעילותנו המקומית בשנים הקרובות, בין היתר בדרך של קידום עסקאות יזמות עם שותפים איכותיים כדוגמת קבוצת יובלים".

יובלים היא קבוצה יזמית בתחום הבנייה למגורים, מסחר ומשרדים בישראל. הקבוצה, שהוקמה בשנת 2000, יזמה ויוזמת עשרות פרויקטים, ומעורבת בימים אלה בהקמתן של למעלה מ- 1,000 יחידות דיור ומעל 100,000 מ"ר למשרדים ומסחר, בין היתר בערים תל אביב, קריית אונו, אשדוד, גבעת שמואל, רעננה, רמת השרון ,אור יהודה, נתניה, נס ציונה ועוד.

קבוצת יובלים שותפה גם בחברת רמות בעיר (ביחד עם ישראל לוי נדל"ן), שעוסקת בייזום פרויקטי בנייה למגורים בהתחדשות עירונית. לפני כשנה הנפיקה רמות בעיר סדרת אג"ח אחת ראשונה, בערך נקוב של כ-96 מיליון שקל. האג"ח של החברה, שאינן מדורגות, נסחרות בתשואה לפדיון יציבה של 4.09% למשך חיים ממוצע (מח"מ) של 2.5 שנים. לפני כחודשיים ביצעה החברה הרחבה של הסדרה וגייסה כ-14 מיליון שקל נוספים, כך שיתרת הסדרה מסתכמת בכ-110 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker