הסכמות בין קיסטון לכלל והפניקס: הצעה לרכישת מפעיל כביש 6 ב-336 מיליון שקל

אם מחזיקי האג"ח של אפריקה יאשרו את ההצעה, כלל ביטוח והפניקס יקבלו אופציה לרכישת 32.6% מהמניות, כך שחלקה של קיסטון יסתכם ב-21.4% ■ יתרת האחזקה תהיה בידי שיכון ובינוי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כביש 6צילום: חברת כביש חוצה יש�
ערן אזרן

כלל ביטוח ופיננסים, הפניקס וקרן התשתיות קיסטון (Keystone) הגיעו להסכמה, בנוגע לרכישת קבוצת החברות המפעילות את כביש 6 וכבישים נוספים. במסגרת ההסכמות, קיסטון הגישה היום (ה') הצעה למחזיקי האג"ח לרכישת חלקן של אפריקה ישראל וקבוצת אלון (64.5%) בחברות המפעיל בתמורה ל-336 מיליון שקל - כ-10 מיליון שקל מעל ההצעה הקודמת.

במקביל, נקבע כי במקרה שההצעה של קיסטון תתקבל על ידי מחזיקי האג"ח, כלל ביטוח והפניקס יקבלו אופציה ל-30 יום לרכישת 32.6% מהמניות, כך שחלקה של קיסטון יסתכם ב-21.4% ויתרת האחזקה תהיה בידי שיכון ובינוי – השותפה השלישית בחברות המפעיל, שהסכימה להסדר המוצע. לפי כשבועיים הגישה קיסטון הצעה לרכישת אחזקותיהן (64.5%) של קבוצת אלון ואפריקה ישראל בחברות תפעול הכבישים בתמורה לכ-326 מיליון שקל. 

אלון ואפריקה נמצאות כיום בבעלות מחזיקי האג"ח, אחרי שהגיעו לחדלות פירעון והסדר חוב. מאז ההצבעה על הצעת קיסטון, התקבלה אצל המוסדיים הצעה נגדית, זו של כלל והפניקס.

ברק בנסקי, סמנכ"ל בכיר, מנהל אגף השקעות עמיתים בכלל ביטוח ופיננסים, ציין: "אנו סבורים כי ההצעה המשותפת עם קרן קיסטון מייצרת ערך לכל הצדדים. בעלי האג"ח יזכו להצעה כספית משופרת מהצעת הקרן המקורית והאחרונה, וודאות להליך מכירה מהיר. עמיתי כלל ביטוח ופיננסים והפניקס יזכו באפשרות להשקעה בחברת מפעיל של נכסי תשתיות לאומיים, המניבה תשואה הולמת המתאימה לתיק חיסכון ארוך טווח".

חגי שרייבר, סמנכ"ל, מנהל כספי העמיתים בהפניקס, ציין כי "גופים מוסדיים, כדוגמת הפניקס וכלל, צריכים להיות מעורבים בניצול הזדמנויות השקעה בנכסים איכותיים כדוגמת המפעיל של כביש 6, המוחזקים ע"י חברות בהסדר. המעורבות היא מכרעת לשיפור תהליך המימוש של נכסים בחברות אלו לטובת העמיתים". נבות בר, מנכ"ל ושותף בקרן קיסטון הוסיף כי "מחזיקי האג"ח יקבלו תמורה מלאה והוגנת על אחזקתם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker