סרצ'לייט הגישה הצעה לרכישת השליטה בבזק - אבל מקורבים אומרים: ההצעה לא תאושר

הערכות: מחזיקי האג"ח יהמרו וייפנו למשרד התקשורת כדי לפזר את מניות השליטה בבזק בין הגופים המוסדיים המחזיקים בחובות ובמניות החברה

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין בזק
שלי אפלברג

קבוצת סרצ'לייט ממשיכה לנסות לשכנע את מחזיקי האג"ח של בי קום לתת לה אור ירוק להשתלט על החברה - בזמן שגד זאבי מנסה להשיג גיבוי מבנק מסחרי להצעה שנתן לרכישת בי קום - בתמורה ל-950 מיליון שקל. מקורבים למשא ומתן גורסים כי ההצעה לא תקבל את ברכתם של מחזיקי האג"ח, המתבקשים לאשר דחייה של חלק מהתשלום במספר שנים.

עד כה הצליחה סרצ'לייט את מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, שהחברה חייבת להם 730 מיליון שקל. בחוכמה רבה, מחזיקי האג"ח סינדלו את סרצ'לייט, ולא איפשרו לה לנהל משא ומתן ישירות עם בי קום אם היא לא סוגרת את העסקה עמם. במסגרת עסקה זו התחייבה סרצ'לייט לשלם למחזיקי האג"ח 165 מיליון שקל במזומן ו-60 מיליון שקל נוספים במניות בי קום או במזומן לפי בחירתם.

נראה כי כשסרצ'לייט נכנסה לחדר המידע וחתמה על ההסכמים, היא לא הבינה כי עדיף לה להתעסק ישירות עם מחזיקי האג"ח של בי קום - שכעת מסכלים את העסקה בשל יכולתם להעמיד את כלל החוב לפירעון מיידי. זאת, אף שסרצ'לייט הציעה להתחייב להזרים לקופת בי קום 300 מיליון שקל, 250 מיליון מתוכם באופן מיידי - ועוד תוספת של 50 מיליון שקל בהנחה שבעלי מניות המיעוט לא ישתתפו בהנפקת הזכויות. הכסף אמור לשרת את בי קום לסלק את כלל החובות לסדרה ב', על סך 230 מיליון שקל.

סרצ'לייט מבקשת הסדר חובות ממחזיקי האג"ח מהסדרה הגדולה ג', שלהם היא חייבת 2.3 מיליארד שקל. ראשית היא דורשת תקופת גרייס של שנתיים, ללא איומים בהעמדת החוב לפירעון מיידי, ובתמורה לכך היא מוכנה להקדים חלק מתשלום הקרן בסכום של 274 מיליון שקל, ואת היתרה לדחות. למשל, היא דורשת לדחות תשלום של קרן בסך 62 מיליון שקל ל-2024 ואת התשלומים של 2023-2022 לתלות בחלוקת דיווידנד מבזק. גם  בסרצ'לייט כנראה מבינים כי בארבע השנים הקרובות בזק לא תחלק דיווידנד משמעותי, והם נדרשים להכין את החברה למצב של מחזור חובות. לכן הקרן מתחייבת כי יחס החוב לנכסים (LTV) של החברה יהיה כ-80% עד נובמבר 2023, ולאחר מכן ירד לאזור ה 75%. הריבית אותה הם מוכנים לשלם תהיה 3.6%, ולא יותר מ-3.85% במקרה של הפרה.

בשוק מעריכים כי מחזיקי האג"ח ינסו לפנות למשרד התקשורת בבקשה לפזר את מניות השליטה בבזק בין הגופים המוסדיים המחזיקים במניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker