חוקרי רשות ניירות ערך פשטו על משרדי נאוי - המניה נופלת ב-5.5%

נושאי משרה בחברה נלקחו לחקירה בחשד לשימוש במידע פנים ■ מניית החברה נופלת במחזור ער של 727 אלף שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
האחים שאול ודורי נאוי. להגדיל את ההון העצמי
האחים שאול ודורי נאויצילום: אסף נאוי
שלי אפלברג
שלי אפלברג

נושאי משרה בחברת האשראי החוץ בנקאי נאוי, שנסחרת בבורסה מאז 2011, הסתבכו. החברה דיווחה היום (ה') לבורסה כי ב-30 באפריל פשטו חוקרי רשות ניירות ערך על משרדי החברה ולקחו לחקירה במשרדי הרשות נושאי משרה בחברה בחשד לשימוש במידע פנים. נכון לעכשיו, הנחקרים שוחררו ולא בוצעו מעצרים במסגרת הפרשה.

בעלי השליטה בחברה, האחים שאול ודורי נאוי, מחזיקים ב-34% ממניות נאוי השוות 334 מיליון שקל. מניית החברה נופלת בעקבות הדיווח ב-5.5% במחזור ער של 727 אלף שקל. השווי של נאוי הוא כ-635 מיליון שקל.

המאזן של החברה הסתכם ב-2.2 מיליארד שקל ב-2018. הכנסותיה הסתכמו באותה שנה ב-145 מיליון שקל והרווח התפעולי שלה עמד על 93.7 מיליון שקל. הרווח הנקי היה 72 מיליון שקל, לעומת 59 מיליון שקל ב-2017.

בין הניזוקים מנפילת המניה הן קופות הגמל של אלטשולר שחם, שמחזיקות ב-13% ממניות החברה. קרנות הנאמנות של אלטשולר שחם מחזיקות ב-9% מהמניות ואלטשולר גידור מחזיקה ב-0.26% מהמניות.

מידע פנים הוא מידע שעשוי להשפיע על מחיר ניירות הערך, וטרם פורסם לציבור המשקיעים. המידע יכול בין היתר להתייחס למשא ומתן על עסקה, חוזה שנחתם, זכיה במכרז או תוצאות כספיות צפויות. החשש הוא כי ביצוע פעולות על סמך אותו מידע יעניק לעושה הפעולה יתרון על פני הציבור שסוחר בניירות הערך, ולכן המחוקק אסר על השימוש במידע.

חברות המימון החוץ-בנקאי נהנות מצמיחה על רקע שורה של רפורמות שיזם משרד האוצר, במטרה להגדיל את התחרות במערכת הפיננסית — בעיקר בקרב עסקים קטנים ובינוניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker