שאול אלוביץ' נגד מגדל: שלמו לי מיליונים כדי לממן הגנה משפטית

אלוביץ' תובע ממגדל 2.7 מיליון שקל במסגרת פוליסת ביטוח ■ הסכום נועד למימון ההליכים המשפטיים אם יוחלט להעמידו לדין בתיק 4000 ובתיק בזק ■ על פי כתב התביעה, עלות המשפט כולל השימוע עשויה להגיע ל-7.5 מיליון שקל

אסא ששון
שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ'צילום: מוטי מילרוד
אסא ששון

בעל השליטה לשעבר בבזק שאול אלוביץ', עם בנו אור וכלתו אורנה, תובעים מחברת הביטוח מגדל 2.7 מיליון שקל, במסגרת הפוליסה שיש להם בחברה. הסכום אמור לסייע לשלושה לממן את הגנתם המשפטית אם יוחלט להעמידם לדין בתיק 4000 ובתיק בזק . על פי כתב התביעה, עלות המשפט כולל השימוע עשויה להגיע ל-7.5 מיליון שקל. התביעה הוגשה באמצעות בא כוחו של אלוביץ', עו"ד חיים קליר.

"התובעים כרתו עם הנתבעת חוזה ביטוח שבו ביקשו להבטיח תמורת פרמיות גבוהות את האפשרות הכלכלית ליישם את זכות היסוד החוקתית לייצוג. והנה כאשר נפל עליהם מקרה ביטוח והנתבעת נתבקשה לפרוע את השטר שעליו חתמה היא הפנתה אליהם עורף, אפילו מבלי לנמק את התנהלותה", נכתב בפתח כתב התביעה.

שלושת התובעים נחקרו ביוני 2017 בקשר לעסקה שבה רכשה בזק את כל זכויותיה של חברת יורוקום ב-yes, מהלך שאיפשר לבזק ליהנות מהפסדי המס הגבוהים של yes. בהמשך לפרשה זו נקשר שמם של אלוביץ' ובנו אור במה שמכונה תיק 4000, שבו עולה החשד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק לבזק הקלות רגולטוריות תמורת סיקור אוהד באתר החדשות וואלה שבשליטת החברה.

אור אלוביץ'
אור אלוביץ'צילום: עופר וקנין

עם תחילת החקירות והתארכותן החליטו השלושה להפעיל את ביטוח האחריות המקצועית שרכשו מחברת מגדל, שכולל גם ייצוג משפטי. כך קיוו השלושה לממן חלק מהעלויות הכבדות הכרוכות בהליך שכזה.

על פי כתב התביעה, מגדל לא כפרה בפוליסת האחריות המקצועית - אך התנתה את התשלום בהסכמת השלושה כי הוא יהיה חד פעמי, יסתכם ב-200 אלף שקל ויוגדר כמעשה של רצון טוב מצדה של מגדל. החברה אף התנתה את התשלום בכך שהוא יוחזר לה אם השלושה יורשעו בעבירה פלילית. מעבר לכך, החברה לא נימקה את סירובה לשאת במלוא הוצאות הדין כפי שמתחייב מהפוליסה.

התובעים דורשים ממגדל לעמוד מאחורי הפוליסה, לאחר ששילמו עבורה פרמיות שנתיות בגובה של 325 אלף דולר בשנה. הפוליסה של מגדל קבעה תקרה של 150 מיליון דולר לגובה האחריות, כך שהסכומים שדורשים התובעים נמצאים מתחת לתקרה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ