המוסדיים מתחילים להתערב בחברת איילון

בהתאם לדרישתו של בעל השליטה בחברה, תכונס אסיפת בעלי מניות - שמשמעותה הדחתם של היו"ר המכהן והדירקטורית ■ מהחברה נמסר: "החלפת דירקטורים בחברה בעת הזו מהווה פגיעה בה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדל איילון ברמת גן
מגדל איילון ברמת גןצילום: עופר וקנין

הנהלת חברת איילון החליטה בישיבת דירקטוריון ביום ראשון לכנס אסיפה של בעלי מניות בהתאם לדרישה של בעל השליטה בחברה, לוי רחמני. משמעות כינוס האסיפה היא הדחתם של היו"ר המכהן שלמה גרופמן והדירקטורית דנה האן מדירקטוריון החברה. בהודעה שפירסמה החברה לאחר הישיבה, צויינה מערכת היחסים העכורה בין ההנהלה לבין בעל השליטה.

עוד נכתב בהודעה כי "הדירקטוריון סבור כי החלפת דירקטורים בחברה (לרבות יו"ר הדירקטוריון) בעת הזו מהווה פגיעה בחברה, במיוחד בנסיבות שבהן החלפה זו נועדה 'לבוא בחשבון' עם דירקטורים שלא סרו למרותו של בעל השליטה, להטיל מורא על דירקטורים אחרים ולפגוע בעצמאות הדירקטוריון, הן הנוכחי והן כל דירקטוריון שימונה בעתיד".

חברת הלמן אלדובי שלחה אתמול מכתב חריף להנהלת החברה, ובו הביעה את חששה כי הלחצים המופעלים על הדירקטוריון מצד בעלי השליטה עלולים לפגוע בהתנהלות החברה. "ראשית, נבקש להביע את שביעות הרצון שלנו מהשיפור בעסקי איילון ביטוח ולתמוך בחברה ובדירקטוריון בכל צעד אשר מטרתו מיגור התנהלות שאינה לגיטימית, ככל שקיימת", נכתב. בהמשך נמסר כי דברי ההנהלה מטרידים מאוד, בייחוד לאור העובדה שהלמן אלדובי הזרימו לחברה כסף רב ומחזיקים כיום בכ-3% מאיילון בקופות הגמל המנוהלות בה.

לוי רחמניצילום: עופר וקנין

בהלמן אלדובי מבקשים להבין מה מקור הלחצים המופעלים על הדירקטוריון, מדוע החלפתו תפגע בחברה ומהי ההשפעה על עסקי איילון ביטוח. ההשקעה של הלמון אלדובי בחברה היתה במסגרת הנפקה של מניות ואג"ח שביצעה איילון בתקופה האחרונה למוסדיים בהיקף של כ-200 מיליון שקל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker