ההיפרדות של בלוטרייך: מכר אחזקותיו בסקייליין בכ-12 מיליון שקל; מישורים מזנקת

בלוטרייך מכר 440 אלף מניות במחיר של כ-25.5 שקל למניה בעסקה מחוץ לבורסה ■ אתמול פורסום ב-TheMarker כי בלוטרייך מנהל מו"מ מתקדם למכירת מניותיו במישורים, המחזיקה בסקייליין, למיליארדר היהודי-קנדי אלכס שניידר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל בלוטרייךצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן

גיל בלוטרייך, אחד משני בעלי השליטה בקבוצת הנדל"ן מישורים, מכר כלל אחזקותיו (2.6%) בחברה הבת סקייליין בתמורה לכ-12 מיליון שקל. אמש דווח כי בלוטרייך מכר 440 אלף מניות סקייליין במחיר של כ-25.5 שקל למניה. המכירה בוצעה בעסקה מחוץ לבורסה, ולאחריה לא נותרו ברשותו של בלוטרייך מניות נוספות של סקייליין.

אתמול פורסם ב-TheMarker כי בלוטרייך מנהל בימים אלה מו"מ מתקדם עם שותפו במישורים, המיליארדר היהודי-קנדי אלכס שניידר, שבסופו צפוי שניידר לקנות את כלל מניותיו של בלוטרייך במישורים (37.6%) בתמורה לכ-130 מיליון שקל. העסקה בין הצדדים צפויה להיחתם בחודש הקרוב, ובסופה צפוי בלוטרייך לסיים את דרכו ב מישורים , שאותה ייסד לפני כ-30 שנים, עם 200 מיליון שקל.

העסקה תיעשה על בסיס הסכם פשרה שנחתם בין שניידר לבלוטרייך בינואר, בעקבות סכסוך שפרץ בין שני הצדדים – שלוש שנים לאחר שנהפכו לשותפים. הסכם הפשרה, שעליו דווח לפני כמה חודשים, כלל אופציית Call שניתנה לשניידר לרכישת מלוא מניותיו של בלוטרייך בתמורה לכ-11.5 שקל למניה. בשבוע שעבר הוארך התוקף למימוש האופציה בחודש, עד ל-26 במאי – וזאת ככל הנראה, על מנת להשלים את ההכנות האחרונות לעסקה.

לאחר הפרסום, מישורים דיווחה אמש כי שניידר טרם הודיע על מימוש אופציית ה-Call. "למיטב ידיעת החברה, בין בעלי השליטה מתנהלים מגעים, אולם כפי שנמסר לחברה, אין כל ודאות שיבשילו לכדי הסכם, שהאופציה תמומש או שתתבצע כל עסקה בין בעלי השליטה", נמסר.

מישורים, שנסחרת לפי שווי של כ-230 מיליון שקל, עוסקת בניהול נכסים מניבים, מסחריים ומשרדים בישראל ובארה"ב, וכן בתחום המלונות, אתרי נופש ואירוח בקנדה ובארה"ב, באמצעות אחזקה של 49% בסקייליין, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל. מניית מישורים עולה הבוקר בכ-13% נוספים, לאחר שאתמול כבר זינקה ב-15%.

מלון הייאט ריג'נסי בקליבלנד ארה"ב, שבבעלות החברה הבת של מישוריםצילום: ללא קרדיט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker