חבילת השכר של אייל לפידות בשיכון ובינוי בסכנה: מיטב דש ופסגות מתנגדות

חבילת השכר שהוצעה ללפידות כוללת הקצאה של 20 מיליון אופציות ל-5% ממניותיה של החברה; לדברי המשקיעים המוסדיים, החבילה לא מתאימה למנהל בחברה בגודלה של שיכון ובינוי ■ גם חבילות השכר של תמיר כהן, יו"ר החברה, והמנכ"ל הפורש משה לחמני נמצאות בסכנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'
יורם גביזון

ניצנים ראשונים של התנגדות התעוררו בקרב המשקיעים המוסדיים לאור חבילת השכר של אייל לפידות, המנכ"ל המיועד של שיכון ובינוי; תמיר כהן, יו"ר החברה; והמנכ"ל הפורש משה לחמני.

בית ההשקעות מיטב דש , שמחזיק ב-0.50% ממניותיה של שיכון ובינוי בשווי של 19 מיליון שקל, יתנגד לחבילת השכר המוצעת ללפידות, בעיקר בשל הרכיב ההוני הכלול בה: הקצאה של 20 מיליון אופציות ל-5% ממניותיה של החברה, במחיר מימוש של 7.5 שקלים למניה - מחיר שנמוך ב-18% ממחירה של המניה בבורסה.

להערכת מיטב דש, הקצאה של נתח כה משמעותי בחברה למנהל מתאימה במקרה של חברת סטארט-אפ אבל לא בחברה ציבורית בוגרת. מיטב דש תתנגד גם לאישור שכרם של כהן, שאמור לקבל שכר בעלות כוללת של 25 מיליון שקל ב-2019 ותגמול הוני בשווי כולל של 39 מיליון שקל, ולאישור חבילת הפרישה של לחמני, בשווי כולל של 12 מיליון שקל.

בית ההשקעות פסגות ,שמחזיק ב-0.9% ממניותיה של שיכון ובינוי , צפוי להתנגד גם הוא. החבילה המוצעת ללפידות חורגת מהנורמות שהוגדרו בפסגות לחברות בגודלה של שיכון ובינוי, ובנוסף בבית ההשקעות מתנגדים להקצות ללפידות רכיב גדול של אופציות בתוך הכסף, משום שהקצאה של אופציות בתוך הכסף אינה מתיישבת עם תמרוץ נושא משרה, שהיא מטרתה המקורית של ההקצאה.

בפסגות מתנגדים גם לסעיף שמחייב את שיכון ובינוי לשלם ללפידות תשלום חד פעמי של 2 מיליון שקל, אם חבילת השכר לא תאושר על ידי בעלי מניותיה של החברה באסיפה שתתקיים ב-26 במאי.

ההתנגדות של מיטב דש ופסגות לא תכריע את תוצאות ההצבעה, שתלויה בהשגת רוב רגיל מקרב בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי בהצבעה, אולם היא עשויה להפעיל לחץ על חברת הייעוץ אנטרופי, שתומכת בחבילת התגמול ללפידות, לשקול מחדש את עמדתה.

נראה שההצבעה תוכרע בקולותיהם של המשקיעים המוסדיים הגדולים, כמו הקרן הזרה ארטמיס שמחזיקה ב-8.6% ממניותיה של שיכון ובינוי; חברת הביטוח הראל שמחזיקה ב-5.02% ממניותיה של שיכון ובינוי; ובקולותיה של חברת הפניקס, שבשלב זה לא ברור אם תשתתף בהצבעה, משום שהיא עשויה להיחשב כבעלת עניין אישי בהצבעה, בשל כהונתו של אייל לפידות בעשור האחרון כמנכ"ל החברה.

משיכון ובינוי נמסר כי "אופן הצגת תנאי השכר והאופציות ליו"ר ולמנכ"ל הנו שגוי מיסודו, שכן רובו המוחלט של התגמול הוא תגמול המתבסס על עלייה משמעותית בערך המניה, והוא מותנה בביצועים יוצאי דופן לטובת בעלי המניות של שיכון ובינוי. כל ניסיון להציג את התגמול המוצע ככזה הפוגע בבעלי המניות של שיכון ובינוי נועד לפגוע בחברה ולמנוע ממנה מלהמשיך ולהשיא ערך לבעלי המניות שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker