שלמה אליהו מנסה להראות לדורון ספיר את הדלת החוצה

בזמן שמנכ"ל מגדל נמצא בחופשת הפסח במרוקו, החל היו"ר ניר גלעד בסבב פגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לו מחליף ■ בעל השליטה אליהו מקווה שספיר יבין את הרמז ויתפטר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

בימים אלו מבלה מנכ"ל מגדל , דורון ספיר, את חופשת הפסח במרוקו. במקביל החל יו"ר החברה, ניר גלעד, בפגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לספיר מחליף. מהלכים אלו נעשים על דעת ובידיעת בעל השליטה שלמה אליהו.

לאליהו יש פנטזיה לראות מחדש את מגדל כחברת הביטוח הגדולה ביותר מבחינת שווי שוק. החברה שאליהו רכש לפני חמש שנים רחוקה מהילת העבר שלה. אז היא נסחרה לפי שווי של 5.7 מיליארד שקל, וכיום שווייה מסתכם בכ-4 מיליארד שקל. מרחק זה מביא את אליהו לחפש בכל דרך אחר מישהו שיצליח להשיב את מגדל לגדולתה. במסגרת זו הוא כבר החליף שני יושבי ראש בתוך שנתיים, והזיז את בנו עופר מתפקיד המנכ"ל. 

דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורש
דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורשצילום: עופר וקנין

במסגרת ניסיונות אלו, אליהו הביא את דורון ספיר למגדל במארס 2018, כלומר לפני כשנה. זאת לאחר שלא מעט מנהלים - ובהם מנכ"ל מיטב דש, אילן רביב - סירבו לבוא ולעבוד במגדל. זה לא מפריע לאליהו לנסות ולהראות לספיר את הדלת החוצה. אליהו מקווה כי על ידי לחץ חיצוני, ספיר יבין את הרמז ויתפטר. פיטורים של מנכ"ל מגדל לאחר תקופה כה קצרה, ולאחר שאליהו התקשה להביא מנהלים לאייש את התפקיד - עשויים להאיר באור לא טוב את ההתנהלות של בעל השליטה.

נזכיר כי לא מזמן הורה המפקח על הביטוח, משה ברקת, לאליהו לפרק את המטבחון שהקים על מנת לפקח על הנהלת מגדל, מהלך שהוא בניגוד לתפיסת העולם העסקית של בלמים ואיזונים - בטח בחברה ציבורית, ובוודאי בחברה שמנהלת כ-255 מיליארד שקל מחסכונות הציבור לפנסיה.

ההערכות הן כי אם ספיר יעזוב זה יהיה לקראת סוף השנה, ואז אליהו יוכל לבחון אם היו״ר גלעד אכן מבצע את תפקידו - אחרת גם כיסאו של גלעד יתנדנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker