סרגון זכתה בחוזה של 14 מיליון דולר לחברת סלולר מובילה באמריקה הלטינית

החברה תספק שירותי תכנון, פרישה ואופטימיזציה לרשת הסלולר מהדור הרביעי לחברה Tier-1 בכמה מדינות באמריקה הלטינית ■ באחרונה קיבלה סרגון הזמנות בהיקף של 3.5 מיליון דולר עבור הלקוח בפרויקטים אחרים - שיסייעו לה להקטין את תלותה בשוק ההודי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עירא פלטי, מנכ"ל סרגון
עירא פלטי, מנכ"ל סרגוןצילום: עופר וקנין

חברת סרגון , שמייצרת ציוד תשתית לרשתות תקשורת סלולריות, זכתה בחוזה של 14 מיליון דולר עם חברת סלולר מובילה (Tier-1) באמריקה הלטינית.

סרגון, שמנוהלת על ידי עירא פלטי, תספק לחברת הסלולר שירותי תכנון, פרישה ואופטימיזציה לרשת הסלולר מהדור הרביעי בכמה מדינות באמריקה הלטינית. חברת הסלולר תעשה שימוש בפתרונות עיבוי הרשת באמצעות גלים מילימטריים של סרגון, ובפתרונות לשדרת הרשת הראשית בתחום תקשורת המיקרוגל כדי לתת מענה לביקוש הגדל לקיבולת ברשת. 

בנוסף להזמנות עבור פרויקט זה, קיבלה סרגון הזמנות בהיקף של 3.5 מיליון דולר עבור הלקוח בפרויקטים אחרים באמריקה הלטינית. חוזים אלה יסייעו לסרגון להקטין את תלותה בשוק ההודי - שסיפק לה 38% מהכנסותיה ב-2018.

סרגון התחילה באספקת הפתרונות ללקוח זה ברבעון הראשון של 2019 וצופה שתשלים את הפרויקטים השנה. חברת הסלולר עושה שימוש במערכת IP-20 של סרגון בתחומי תדר רבים, כדי לאפשר תקשורת נתונים בקצב של 1 ג'יגה-בייט בשנייה ובזמינות רשת גבוהה במדינות כמו צ'ילה, ארגנטינה, ברזיל ואורוגוואי.

מערכת IP-20 של סרגון מאפשרת לחברות סלולריות להרחיב את פרישת רשת 4-G ולהרחיב את הקיבולת של שדרת הרשת הראשית לאזורים מרוחקים שבהם אין זמינות של סיבים אופטיים, באמצעות תקשורת לטווחים ארוכים בתדרי מיקרוגל. 

סרגון הרוויחה 11.6 מיליון דולר במחזור של 86 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2018, בהשוואה לרווח של 7.2 מיליון דולר במחזור של 87 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. הירידה בהכנסותיה של החברה נובעת מנסיגה בהכנסותיה של החברה בהודו, שהיא השוק העיקרי שלה שסיפק 38% מהמחזור ב-2018 - אך רק 25% מההכנסות ברבעון הרביעי של השנה.

הגידול ברווח נבע מהטבת מס של 6 מיליון דולר שנרשמה ברבעון החולף הודות לניצול הפסדים צבורים. הרווח התפעולי של סרגון צמח ב-6.5% ברבעון הרביעי של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, והסתכם ב-23 מיליון דולר. סרגון נסחרת בשווי של 335 מיליון דולר לאחר עלייה של 11% מתחילת 2019.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום