לא רק חניה: העסק החדש של פנגו - ביטוח רכב דיגיטלי

בעלת האפליקציה לתשלומי חניה מקימה עם מנורה מבטחים סוכנות ביטוח דיגיטלית, שתוחזק על ידן בחלקים שווים ■ אולם למרות ההצהרות, כרגע אפשר להצטרף לביטוח רק באמצעות נציג או בטלפון

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פנגו
ג'ניה וולינסקי

חברת פנגו חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם מנורה מבטחים החזקות, להקמת סוכנות ביטוח דיגיטלית. הסוכנות, בשם "פנגו ביטוח", תוחזק על ידי שני הגופים בחלקים שווים, ותציע ביטוח רכב מטעם חברות הביטוח מנורה מבטחים ושומרה (בבעלותה המלאה של מנורה מבטחים החזקות, חברת האם של מנורה מבטחים). לפי ההצהרות של פנגו, בהמשך צפויות חברות ביטוח נוספות להציע ביטוח דרך הסוכנות החדשה.

לרגל השקת הסוכנות, מציעה פנגו ללקוחות שירכשו ביטוח רכב דרכה - הטבה של חניה חינם לחצי שנה בכחול לבן (לא כולל חניונים), עד לסכום חצי שנתי מצטבר של 250 שקל.

עדיין לא פועל. כך ייראה הביטוח הדיגיטלי באפליקציית פנגוצילום: פנגו

למרות ההצהרות של פנגו על הקמת סוכנות דיגיטלית, כרגע ההצטרפות לביטוח מתאפשרת רק באמצעות האתר - שדורש השארת פרטים וחזרה של נציג - או באמצעות הטלפון. ההצטרפות באמצעות האפליקציה של פנגו תתאפשר רק במהלך החודשים הקרובים, כך נמסר מהחברה. לכשתתאפשר רכישת הביטוח דרך האפליקציה, הלקוחות ימלאו שאלון קצר באפליקציה, שבסופו תוצג להם הצעת מחיר. כמו כן תהיה אפשרות להנפיק את פוליסת הביטוח באופן דיגיטלי. החברה מציינת כי בעתיד סוכנות פנגו ביטוח תאפשר לנהל כל תהליך הנוגע לשירות הביטוח דרך האפליקציה, כולל הגשת תביעות ביטוח. יחד עם זאת, כרגע אפשרות כזו לא קיימת.

רכישה של ביטוח באופן דיגיטלי לחלוטין כבר קיימת היום בחלק גדול מחברות הביטוח, ולא רק בחברות הביטוח הדיגיטליות החדשות שהוקמו באוקטובר שנה שעברה (Wesure שהוקמה על ידי אמיל וינשל וחברת ליברה שהוקמה על ידי אתי אלישקוב). זוהי מגמה שהולכת ומתרחבת, הגם שנראה כי לצרכנים הישראלים ייקח זמן לאמץ אותה. כך למשל אלישקוב, מנכ"לית ליברה, סיפרה באחרונה כי "זה תהליך ועדיין יש לקוחות רבים שרוכשים את הפוליסה באמצעות הטלפון. החלוקה בינתיים היא 20% רכישה בדיגיטל ו-80% דרך המוקד הטלפוני".

לפי פנגו, המהלך של הקמת סוכנות ביטוח הוא המשך טבעי לאסטרטגיה של החברה לספק סל שירותים דיגיטלי שלם לנהג, שמתמקד בכל העולמות הסובבים את הרכב: חניה, רכב ודרך. החברה מסרה כי האסטרטגיה מיושמת היום עם שירותים כמו תשלום על נסיעות בכבישי אגרה ושירות "פנגו עד הבית", שהושק בתחילת השנה ומציע איסוף והחזרה של הרכב פעמיים בשנה - פעם אחת לטיפול שנתי, ופעם נוספת לטסט. חברת פנגו הוקמה ב-2007 כדי לספק שירותי תשלום על חניה, והיום יש לה כ-2 מיליון מנויים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker