תתמודד על תפקיד מנכ"לית הפועלים? מיכל עבאדי-בויאנג'ו פורשת מפסגות

לפי הערכות, הרקע להיפרדות הוא תפיסות עולם שלא ניתנות לגישור בינה לבין בעלת השליטה בפסגות, זהבית כהן

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיכל עבאדי בויאנג'ו
מיכל עבאדי בויאנג'וצילום: תומר אפלבאום

יו"ר פסגות, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, מסיימת את תפקידה לאחר שנה וחודשיים בלבד בתפקיד. לפי הערכות, הרקע להיפרדות הוא תפיסות עולם שלא ניתנות לגישור בינה לבין בעלת השליטה בפסגות ומנהלת קרן אייפקס ישראל, זהבית כהן.

מבחינת עבאדי-בויאנג'ו מדובר בתזמון טוב, שכן הוא יאפשר לה להתמודד על תפקיד מנכ"לית בנק הפועלים. עבאדי-בויאנג'ו היתה החשבת הכללית באוצר ולאחר סיום תפקידה היא היתה אמורה להתמנות לתפקיד מנכ"ל מגדל - מהלך שלא יצא לפועל.

עבאדי-בויאנג'ו החליפה את אהוד שפירא כיו"ר פסגות, שסיים קדנציה של שש שנים בתפקיד, וימשיך לשמש דירקטור בחברה. 

זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס
זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקסצילום: עופר וקנין

עבאדי-בויאנג'ו שימשה החשבת הכללית במשך כשש שנים, שבמהלכן נערכו רפורמות משמעותיות בתחום ניהול החוב הממשלתי. היא ניהלה את הנפקות איגרות החוב של המדינה בישראל ובחו"ל, ניהלה את תקציב המדינה והיתה אחראית על ניהול נכסי המדינה. 

הקריירה של עבאדי-בויאנג'ו, רואת חשבון בהכשרתה, כוללת ניסיון רב בתפקידים ניהוליים במגזר הציבורי והפרטי. בין היתר היא שימשה חברת הנהלה בבנק הבינלאומי וראש חטיבת החשבונאי הראשי, יו"ר חברת הביטוח הממשלתית ענבל ויו"ר חברת נכסים מ.י.

פסגות, המנוהל על ידי ברק סורני, הוא בית ההשקעות הגדול בישראל, המנהל נכסים עבור כ-1.2 מיליון לקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים וגופים מוסדיים בהיקף של כ-185 מיליארד שקל. הוא נמצא בבעלות מלאה של קרן אייפקס פרטנרס. פסגות נרכשה על ידי אייפקס בשווי של כ-3 מיליארד שקל ומשוערך בספרי אייפקס בשווי של 434 מיליון יורו, אייפקס מעוניינת להנפיק את פסגות לפי שווי של 3-3.5 מיליארד שקל - שווי שהיא מתקשה להשיג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker