בן משה אישר לעצמו שיפור בתנאים - אף שלא הצליח לרכוש את אפריקה

במסגרת אסיפת בעלי מניות אלון רבוע כחול אושר רטרואקטיבית היקף המשרה של בן משה ושכרו, וכנגזרת אושרו גם המענקים שלו

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

מוטי בן משה, בעל השליטה בחברת האחזקות אלון רבוע כחול (100%), שיפר לעצמו את תנאי התגמול בחברה שבה הוא מכהן בתפקיד היו"ר מאז אוקטובר 2016. בערב חג הפסח דיווחה אלון רבוע כחול כי דירקטוריון החברה החליט לעדכן רטרואקטיבית את שכרו של בן משה ל–2018. זהו צעד חריג יחסית, אך כיוון שבן משה מחזיק ב–100% מהון המניות, הוא למעשה זה שהחליט על עדכון השכר של עצמו.

במסגרת אסיפת בעלי מניות אלון רבוע כחול אושר רטרואקטיבית היקף המשרה של בן משה ושכרו, וכנגזרת - אושרו גם המענקים שלו. זוהי הפעם השנייה שבה התנאים של בן משה משודרגים כלפי מעלה. הפעם הקודמת היתה במארס 2018.

במסגרת ההסכם האחרון שלו, אישר דירקטוריון אלון רבוע כחול לבן משה להעניק לחברה שרותי ניהול של 20 שעות שבועיות, שמגלמות היקף משרה של 47%.

ואולם אלון רבוע כחול ציינה בדיווח לבורסה כי "בפועל הקדיש בן משה יותר מ–30 שעות שבועיות מינואר 2018 ואילך. לפיכך ,עודכן היקף המשרה שלו ל–30 שעות שבועיות, דבר המשקף היקף משרה של 69.77%". משמעות הדבר כי שכרו החודשי של בן משה, שעמד על 150 אלף שקל, יעלה כעת ל–225 אלף שקל לפני מע"מ, כנגד המצאת חשבונית.

בנוסף, אישר הדירקטוריון להעניק לבן משה רטרואקטיבית שני מענקים ל–2018, בהיקף מצטבר של כ–1.3 מיליון שקל: מענק של שלוש משכורות בהיקף כולל של 482 אלף שקל, ומענק נוסף של 804 אלף שקל.

מענקים אלה אינם תואמים את מדיניות התגמול של אלון רבוע כחול. הם ניתנו לטענתה "לאור תרומתו הרבה והייחודית של בן משה לפעילות החברה במהלך 2018, וכן לאור השקעת מאמצים חריגים ויוצאי דופן בקידום ויישום פרויקטים של החברה". לטענת הדירקטוריון, התקבלה ההחלטה לאחר שנבדקו נתונים השוואתיים על תנאי שכר של בעלי תפקידים בחברות דומות, וכן בהתחשב בביצועי החברה.

אמנם הביצועיים של חברות בנות של אלון רבוע כחול, ובעיקר של דור אלון, השתפרו ב–2018, אך הפרויקט העיקרי שבו היה עסוק בן משה — רכישת השליטה באפריקה ישראל להשקעות על ידי אלון רבוע כחול — לא הושלם. אלון רבוע כחול לא הצליחה להשיג מימון לצורך הרכישה וכיום מחזיקי האג"ח של אפריקה השקעות מוכרים את נכסיה בחלקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker