כלל ביטוח תממן שדות סולאריים בקיבוצים כפר בלום ומסילות ב-60 מיליון שקל

משקים אנד פרטנרס, שבבעלות משקי הנגב, משקי הדרום ומשקי הקיבוצים, הודיעה על השלמת סגירה הפיננסית לשני המתקנים, בהיקף של 15 מגה-ואט ■ המתקנים צפויים להתחבר לרשת ההולכה הארצית בספטמבר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חן מלמד, יו"ר משקים אנד פרנטרס
ערן אזרן

משקים אנד פרטנרס, שבבעלות משקי הנגב, משקי הדרום ומשקי הקיבוצים, מתקדמת בהקמת שני שדות סולאריים חדשים בצפון ישראל. החברה הודיעה היום (א') כי השלימה סגירה פיננסית עם כלל ביטוח למימון של כ-60 מיליון שקל להקמת שני מתקנים פוטו-וולטאיים קרקעיים – האחד בקיבוץ מסילות והשני בקיבוץ כפר בלום. מדובר בכ-85% מעלות הפרויקטים.

המתקנים במסילות ובכפר בלום מוקמים במסגרת המכרז השני של רשות החשמל, והם צפויים לספק כ-15 מגה-ואט חשמל. משקים אנד פרטנרס ציינו כי עבודות ההקמה של הפרויקט במסילות צפויות להסתיים בחודשים הקרובים, ואלה של פרויקט כפר בלום יחלו לאחר חג הפסח, כשהמתקנים צפויים להתחבר לרשת ההולכה הארצית בספטמבר.

משקים אנד פרטנרס מתמחה בפיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמי אנרגיה סולארית, בשטחים חקלאיים ועל גגות מסחריים ופרטיים. החברה מנוהלת בידי חן מלמד (יו"ר) ושחר בן מויאל (מנכ"ל). לצד הפרויקטים במסילות וכפר בלום, החברה מקדמת פרויקטים בהיקף של כ-30 מגה-ואט, ונערכת להקמת פרויקטים נוספים בהיקף של כ-100 מגה-ואט במתח גבוה ומתח עליון. בין היתר, לחברה פרויקטים מפיקי חשמל בדורות, עין צורים, תלמי יפה ובתראבין.

הקמת השדה הסולארי במסילותצילום: יח"צ

"הפרויקט בקיבוץ מסילות, הינו הראשון בישראל - ומהבודדים בעולם - שנבנה בטכנולוגיה ייחודית המוזילה משמעותית את עלויות הקמת המתקן ובו זמנית מאפשרת להגדיל את כמות ייצור החשמל ליחידת שטח קרקע. פריסת הפאנלים הסולאריים על הקרקע כ'שטיח' ובגובה נמוך, מתאפשרת הודות לטכנולוגיה שפותחה על ידי חברת בילקטריק", נמסר ממשקים אנד פרטנרס.

ביולי 2018 התייחס מלמד להקמת המתקנים בצפון ואמר ל-TheMarker: "בגליל העליון יש 30 אלף דונם פוטנציאליים שניתן להפוך לשדות סולאריים, שיוכלו להפיק 3,000 מגה-ואט בשעות השיא בהשקעה של מיליון דולר למגה-ואט. לא נממש את כל הפוטנציאל, אבל אפשר להגיע בטוח זמן קרוב לפיתוח 100-50 מגה-ואט בהשקעה של עד 100 מיליון דולר".

ברק בנסקי, סמנכ"ל בכיר, מנהל אגף השקעות עמיתים בכלל ביטוח ופיננסים, ציין: "כלל ביטוח ופיננסים שמחה על שיתוף הפעולה עם משקים אנד פרטנרס, בהקמת מתקנים סולריים ובפיתוח משק האנרגיות המתחדשות בישראל. החברה רואה בפרויקטים מסוג זה הזדמנות להשקעה ארוכת טווח, יציבה, עם מעטפת רגולטורית מתאימה, אשר בהתחשב ברמת הסיכון הלא-גבוהה, תניב תשואות עודפות לעמיתיה. מימון פרויקטים אלו מצטרף למספר השקעות קודמות של כלל ביטוח ופיננסים בתחום הסולארי עם יזמים אסטרטגיים נוספים".

חברת הייעוץ הכלכלי בטא פייננס ליוותה את משקים אנד פרטנרס, לצד עו"ד לימור שכטר ואדם איתן ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן, ועו"ד עירן איפרגן ממשרד ERM. כלל ביטוח יוצגה על ידי השותף אלון זיו ועוה"ד אריאל שפר ואיריס טיס ממשרד שבלת ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker