אנלייט גייסה 223 מיליון שקל בהנפקת 15% מהונה למשקיעים מוסדיים

מחיר הסגירה של ההנפקה היה גבוה ב-4% ממחיר המינימום וב-0.6% ממחיר המניה בפתיחת המסחר בבורסה אתמול ■ אנלייט מנהלת מו"מ לרכישת פרויקט אנרגיית רוח במערב אירופה שהספקו 113 מגה וואט ■ ההשקעה בפרויקט צפויה להגיע ל-145-135 מיליון יורו

יורם גביזון
מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ
מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץצילום: אנלייט
יורם גביזון

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט גייסה 223 מיליון שקל בהנפקת מניות למשקיעים מוסדיים. אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, הנפיקה 96 מיליון מניות, שהם 15% מהון מניותיה לאחר ההנפקה, במחיר של 2.33 שקל למניה שגבוה ב-4% ממחיר המינימום שנקבע להנפקה, וגבוה ב-0.6% אף ממחיר הפתיחה של המניה במסחר אתמול (ה').

ההנפקה, שהתנהלה בדרך של מכרז על מחיר חבילה של 100 מניות, זכתה לביקוש גבוה ב-58% ממספר המניות שהחברה בחרה להקצות. מחיר הסגירה של ההנפקה משקף ל אנלייט שווי של 1.5 מיליארד שקל. ההנפקה נוהלה על ידי פועלים איי.בי.איי חיתום ומשרד עורכי הדין עמי ברלב ליווה את ההנפקה.

אנלייט דיווחה אתמול שהיא מנהלת מו"מ על רכישת הבעלות המלאה בחברה שמפתחת פרויקט של אנרגיית רוח במערב אירופה, שהספקו 113 מגה וואט. הפרויקט נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים ועלות הקמתו, הכוללת את רכישת הבעלות המלאה על החברה, תגיע ל-145-135 מיליון יורו. אנלייט מתכננת לממן את הפרויקט בהון עצמי שיגיע ל-50% מעלות הפרויקט ובמימון בנקאי.

אנלייט קיבלה ביום שלישי שעבר דירוג של A3 מחברת הדירוג מידרוג, ששקול לדירוג A- של S&P מעלות. מידרוג ציינה בין השיקולים להחלטתה את מגמת הצמיחה בענף האנרגיות המתחדשות; האסטרטגיה של אנלייט ליצירת תמהיל גיאוגרפי רחב ומגוון שכולל מכירת חשמל בשווקים מפותחים וכן פעולה במדינות מתפתחות; תוכנית ההשקעות המסיבית שצפויה לאפשר את צמיחתה המואצת  של החברה; והעובדה שלחברה אין גרעין שליטה כך שניתן למצוא איזון הולם בין בעלי החוב לבין בעלי המניות. שיקול נוסף לדירוג שניתן לאנלייט הוא שהחברה אינה צפויה לחלק דיווידנדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ