אבוג'ן החלה בניסויים פרה-קליניים בתרופות מבוססות חיידקים לטיפול בסרטן

התרופות העתידיות הראשונות של ביומיקה מתוכננות להעשיר פונקציות מיקרוביאליות חסרות בגופם של החולים, במטרה לשפר את התגובה לטיפולי אימונותרפיה נגד סרטן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר אלרן חברצילום:
יורם גביזון

חברת ביומיקה, בבעלותה המלאה של חברת אבוג'ן , החלה בשלב הניסויים הפרה-קליניים (ניסויים בחיות) בטיפולים חדשניים מבוססי מיקרוביום (אוכלוסיות החיידקים החיים בתוך גוף האדם) שמיועדים להגביר את התגובה של הגוף לתרופות אימונוקולוגיות. ביומיקה החלה בניסויים פרה-קליניים ב-BMC-121 ו-BMC-127, שמיועדים לטיפול תרופתי מבוסס מיקרובים לאחר שזוהו באנליזה של ביג דאטה כבעלי פוטנציאל לשפר את הטיפולים האימונותרפיים הקיימים בסרטן על ידי שינוי המיקרוביום של החולים.

ביומיקה מציינת שמחקרים מדעיים שפורסמו בתקופה האחרונה תומכים בתפקיד המשמעותי של המיקרוביום בוויסות התגובה לטיפולים בסרטן. הממצאים של מחקרים אלה מרמזים, שזיהוי וויסות של אלמנטים מיקרוביאליים ספציפיים במעי עשויים לשפר טיפולי אימונותרפיה כנגד סוגי סרטן שונים. ביומיקה ממנפת את פלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי (CPB) שפיתחה אבוג'ן - לאנליזה של פעילות המיקרוביום של גוף האדם ברזולוציה גבוהה. על בסיס שימוש בכלים אלה ביצעה החברה ניתוח מעמיק של מידע קליני ומיקרוביאלי מחולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC וסרטן כליות מסוג RCC, והגיעה להבנה של מערכת היחסים בין מיקרובים ספציפיים לתהליכים המתקיימים בגוף האדם, שהם בעלי תפקיד משמעותי בשפעול המערכת החיסונית כנגד הסרטן.

הגישה הייחודית של ביומיקה מתמקדת ביכולות הפוקנציונליות של חיידקי המעי (שלהם השפעה נרחבת על תהליכים רבים בכל גוף האדם). התרופות העתידיות הראשונות שלה מתוכננות להעשיר פונקציות מיקרוביאליות חסרות בגופם של החולים במטרה לשפר את התגובה לטיפולי אימונותרפיה כנגד הסרטן.

מנכ"ל ביומיקה, אלרן חבר, אמר שהתוצרים של האנליזה שביצעה החברה בפרופילים המיקרוביאליים של חולים, מאפשרים לה לזהות מה הפעילות של כל חיידק ואת המנגנון של הפעלת המערכת החיסונית - כך שהחברה תוכל להציע כלי שינבא האם מטופל יגיב לטיפול אימונותרפי ולהציע למטופלים שאינם מגיבים אליו, טיפול משולב בתרופות מיקרוביום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker