אנרג'יקס מינתה את את אלן סטרינגר לסמנכ"ל התפעול בארה"ב

חברת אנרג'יקס מקבוצת אלוני חץ מחזקת את השדרה הניהולית שלה עם מי שהיה מנהל מערך ההקמה העולמי של First Solar

יורם גביזון
טורבינות רוח של אנרג'יקס בפולין
טורבינות רוח של אנרג'יקס בפולין
יורם גביזון

חברת אנרג'יקס מחזקת את השדרה הניהולית שלה לקראת פיתוח הפעילות של ייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית בארה"ב. החברה, מקבוצת אלוני חץ, מינתה את אלן סטרינגר לתפקיד סמנכ"ל התפעול בארה"ב. סטרינגר ינהל את מערך ההנדסה, ההקמה והתפעול של הפעילות בארה"ב.

אלן סטרינגר, סמנכ"ל תפעול, אנרג'יקס
אלן סטרינגר

סטרינגר כיהן בארבע השנים האחרונות כסמנכ"ל הנדסה, רכש ובנייה (EPC) של מערך ההקמה העולמי של חברת First Solar שנסחרת בשווי של 6.4 מיליארד דולר, והיא אחת היצרניות הגדולות בעולם של פאנלים סולאריים וקבלן ההקמה הגדול בארה"ב של פרויקטים סולאריים. סטרינגר הוביל את הקמתם של מתקנים סולאריים שהספקם הכולל הוא 5 ג'יגה וואט. סטרינגר ניהל בתפקידו הקודם צוות של 160 עובדים וניהל רכש והסכמים בהיקף של 7 מיליארד דולר.

אסי לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס, אמר שסטרינגר הוא אחד האנשים המנוסים בארה"ב בתחום הפוטו-וולטאי בארה"ב, והעריך שהניסיון הניהול העשיר שלו ויכולותו המוכחת בהקמה ובתפעול פרויקטים יסייעו לאנרג'יקס לממש את פעילות הייזום שלה ואת יעדיה בשוק האמריקאי. אנרג'יקס פעילה בשוק האנרגיה הפוטו-וולטאית באמצעות שותפות מוגבלת שבה היא מחזיקה ב-58% ומנהלת אותה באמצעות השותף הכללי שבו היא מחזיקה ב-100%. החברה הבת האמריקאית של אנרג'יקס מממנת את הפעילות של השותפות באמצעות הלוואות בעלים או מניות בכורה שיישאו ריבית שנתית של  ליבור לשלושה חודשים בתוספת 7%, אך לא פחות מ-8.5% לשנה בטרם יחולקו רווחי השותפות.

אנרג'יקס ושותפתה נערכים להקים ב-2019 ארבעה פרויקטים בווירג'יניה בהספק כולל של 85 מגה וואט, והיא מנהלת משא ומתן מתקדם עם שני בנקים מובילים לחתימת הסכמים מחייבים למכירת חשמל ל-13 שנים באמצעות עסקת גידור ומכירת מלוא התעודות הירוקות שיופקו לפרויקטים בווירג'יניה עבור הפקת החשמל מאנרגיה מתחדשת. ההסכם השני הוא לקבלת 40% מעלות ההקמה של הפרויקטים בתמורה לקבלת הטבות המס וחלק מהתזרים שיניבו הפרויקטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ