יורם גביזון

אייל לפידות, מנכ"ל חברת הביטוח הפניקס בעשור האחרון מונה הבוקר (ג') כמנכ"ל החדש של חברת שיכון ובינוי . לפידות (54) הוא בוגר כלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר MBA מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

הוא צפוי להתמודד בשנה הקרובה לפחות עם אתגר החקירה של החברה הנכדה, SBI, בנוגע לחשדות לביצוע מעשי שחיתות לכאורה במדינות אפריקה ובגוואטמלה כאמצעי לקבלת עבודות של הנדסה אזרחית בהיקף של מאות מיליוני דולרים. בנוסף, יהיה עליו למצות את פוטנציאל החברה בתחום הנדל"ן למגורים בישראל ובאירופה, ולמנף את המומחיות של החברה בתחום הזכיינות. זאת כדי לנגוס בנתח גדול ככל האפשר מפרויקטים של תשתית בהיקף של 100 מיליארד שקל בשנים הקרובות. 

על פי הערכות, יקבל לפידות תגמול שנתי ששווייו ההוגן יגיע ל-8 מיליון שקל. התגמול יכלול שכר בסיס של 4 מיליון שקל ומענק שנתי מותנה רווח של עד 4 מיליון שקל. לפידות יקבל גם אופציות למימוש ל-5% ממניות שיכון ובינוי במחיר מימוש של 7.5 שקלים למניה, שמגלם שווי נאיבי (מחיר המניה הנוכחי פחות מחיר מימוש) של 34 מיליון שקל. האופציות יבשילו בקצב של 1% לשנה בחמש השנים הקרובות.

לפידות, שמונה לתפקיד מנכ"ל הפניקס ביוני 2009 כששוויה היה 1.1 מיליארד שקל, מוסר אותה כעת כשהיא בשווי של 5.5 מיליארד שקל. הוא הפך אותה מאחת החברות הפחות מצליחות בענף, לחברת הביטוח השנייה במונחי שווי שוק. לפידות צפוי לקבל את אחת מחבילות התגמול הגדולות שקיבל מנכ"ל שכיר בישראל לאחר שעד כה הוגבל על ידי חוק שכר בכירים שחל על מנכ"לים בחברות פיננסיות כמו בנקים וחברות ביטוח.

על פי החוק שנכנס לתוקפו במארס 2016, מנכ"ל של בנק או חברת ביטוח יכול לקבל שכר מקסימלי של 2.5 מיליון שקל לשנה או פי 35 מהשכר הנמוך ביותר בחברה. 

לפידות זכה לתגמול מצטבר של 69 מיליון שקל בעשור שבו כיהן כמנכ"ל חברת הפניקס שבשליטת יצחק תשובה. חבילת התגמול של לפידות נדרשת לאישור אסיפת בעלי המניות ברוב רגיל של החברה, שיושג בקלות בשל תמיכתו של נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי (47.4%), וברוב רגיל מבין מניות המיעוט. חברת אנטרופי צפויה להמליץ על אישור חבילת התגמול של לפידות לאחר אישור דומה שנתנה ועדת התגמול של החברה ששמעה חוות דעת של פרופסור שרון חנס, דקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ומומחה למשפט תאגידי. חנס נתן את חוות דעתו מטעם הנהלת שיכון ובינוי. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker