טבע האריכה את ההסכם עם Eagle לשיווק זריקה נגד סרטן הדם

החל באוקטובר 2019 יעלה שיעור התמלוגים ב-1% בשנה - מ-25% עד שיגיע ל-30% ■ מכירותיה של הזריקה Bendeka הסתכמו ב-642 מיליון דולר ב-2018 והיא תרופת המקור השנייה בגודלה של טבע אחרי הקופקסון

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל טבע בירושלים
מפעל טבע בירושליםצילום: ליאור מזרחי

חברת טבע האריכה את הסכם השיווק שלה עם חברת Eagle לתרופת המקור השנייה בגודלה שלה. על פי ההסכם המעודכן, טבע תגדיל את שיעור התמלוגים שהיא משלמת לחברת איגל עבור זריקת בנדקה לטיפול בסרטן הדם מסוג לוקמיה לימפוציטית כרונית (CLL), ובסרטן הדם של תאי B מסוג Non Hodgkin שהתקדמותו איטית.

איגל פיתחה את התרופה, שהיא גרסה מתקדמת של התרופה Treanda שפותחה על ידי טבע. החברה הישראלית משווקת את התרופה של איגל. שיעור התמלוגים יעלה מ-25% באחוז אחד לשנה החל באוקטובר 2019 עד שיגיע ל-30%. ההסכם המתוקן יאריך את התקופה שבה איגל תקבל תמלוגים עד שהזריקה לא תימכר בארה"ב. איגל תמשיך לייצר את התרופה בארה"ב והסכימה להתחלק בהוצאות המשפטיות שקשורות בתרופה.

מכירותיה של זריקת בנדקה הסתכמו ב-642 מיליון דולר ב-2018, ירידה של 2% בהשוואה ל-2017. הירידה נובעת חלקית מגרסה מהירה יותר להכנה שהשיקה איגל ביוני 2018. בנדקה מוגנת על ידי פטנטים שפוקעים בין 2026 ל-2031. אולם טבע ואיגל התמודדו משפטית עם ניסיונות של 21 חברות גנריות לערער על תוקפם של הפטנטים המגנים על התרופה. למרות שזכו בניצחון משפטי, העדיפו שתי החברות להתפשר עם 19 מ-21 החברות והגיעו אתן להסכם לפיהן תותר השקת גרסה גנרית במועד שקודם לפקיעת הפטנטים, אך תוכנו לא פורט.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker