בני 18-16 יוכלו לפתוח חשבון ראשון בבנק הדיגיטלי פפר

פפר של לאומי קיבל אישור מבנק ישראל לפתוח חשבון דיגיטלי ראשון לבני נוער מתחת לגיל 18 - גם למי שאין לו חשבון קודם בבנק מסורתי ■ מדי שנה נפתחים בישראל כ-130 אלף חשבונות בנק לצעירים בגילים אלה

מיכאל רוכוורגר
רקפת רוסק-עמינח
רקפת רוסק-עמינחצילום: מוטי מילרוד
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי הודיע היום (שני) כי פפר, הבנק הדיגיטלי ללא סניפים שבשליטתו, קיבל אישור מבנק ישראל לפתוח לאוכלוסיית הצעירים בגילי 18-16 חשבון בנק ראשון. פפר, שפעילותו הושקה לפני כשנה וחצי, הציע עד כה ללקוחותיו לפתוח חשבון בנק ראשון רק בתנאי שהגיעו לגיל 18 - ורק אם היה להם חשבון קודם בבנק כלשהו בישראל.

על פי ההערכות במערכת הבנקאות, מדי שנה נפתחים בישראל כ-130 אלף חשבונות בנק לצעירים בני 18-16. כעת פפר הופך למעשה לבנק הדיגיטלי הראשון בישראל שיאפשר לפתוח חשבון בנק ראשון. בלאומי מציינים כי בקרוב גם לקוחות מעל גיל 18 יוכלו לפתוח חשבון ראשון בפפר. מהלך זה התאפשר לאחר שהוטמעה טכנולוגיית זיהוי פנים המצליבה בין תעודת הזהות לסריקת הפנים.

כמו כן, מציינים בלאומי כי כרטיס אשראי שיוצע ללקוחות מתחת לגיל 18 יהיה מסוג דביט בינלאומי של ויזה העולמית. באמצעות כרטיס זה, ניתן יהיה לבצע עסקות בבתי עסק או להזמין דרך האינטרנט, בישראל ובחו"ל. הכרטיס יהיה מוגבל להוצאה יומית של עד 400 שקל (במשיכה ותשלומים) וזאת בלי שתהיה אפשרות להיכנס לאוברדרפט. תהליך ההצטרפות לפפר כולל גם דף מידע להורים ומילון מונחים בנקאיים בסיסי.

מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר
מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפרצילום: לאומי

פפר הוא מותג נפרד מלאומי, שנבנה על מערכות חדשות ומבקש להציע ללקוחות בנק דיגיטלי - בשונה מאפליקציות של בנקים שאינם דיגיטליים. לפי הערכות, לאומי השקיע במיזם יותר מ-300 מיליון שקל.

פפר פועל כאפליקציה לטלפון הנייד ואין לו סניפים. את הבנק מנהלת בישראל מיכל קיסוס הרצוג. חנה שינדלר משמשת כאחראית על פיתוח הפעילות הבינלאומית של פפר, והיא כפופה לחנן פרידמן, ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה בלאומי.

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית לאומי, ציינה כי "בעולם בו הקדמה מאתגרת אותנו ואת המודל העסקי בכל יום מחדש, קידום חדשנות בארגון מהווה צורך קיומי בסיסי. קצב ההתפתחות הטכנולוגית מחייב אותנו לבחון את עצמנו באופן תמידי ולבצע אדפטציה של הפעילות למציאות החדשה. האפשרות לפתוח חשבון ראשון בפפר הינה קפיצת מדרגה משמעותית שתאפשר לנו ללוות את לקוחותינו הצעירים, החל מהמפגש הראשון שלהם עם המערכת הבנקאית, ולהציע להם לנהל את הכסף שלהם בדרך חדשה ורלוונטית - המותאמת לאורח החיים שלהם".

קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר, הוסיפה: "אנחנו גאים להיות הראשונים להציע חשבון דיגיטלי מלא לצעירים מתחת לגיל 18. פפר נולד כדי להוות אלטרנטיבה בנקאית ידידותית, נוחה ומשתלמת במיוחד לקהל צעיר שלא מבין למה הוא צריך להגיע לסניף בנק כדי לפתוח חשבון. מדובר במהפכה שתאפשר גם לצעירים ליהנות מחוויה בנקאית אחרת, שנותנת ערך אמיתי למשתמש ועוזרת לו לנהל את הכסף שלו בפשטות ובנוחות. אנחנו ממשיכים לפתח שירותים ופיצ'רים נוספים שיהפכו את החוויה הבנקאית הראשונה של צעירים לנעימה, חכמה - ואפילו כיפית".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ