קנס של 1.1 מיליון שקל לפרטנר: לא הציעה הגנה לקטינים מפני תכנים פוגעניים

רוב נציגי המכירות של החברה לא יידעו לקוחות סמויים של משרד התקשורת לגבי אפשרויות סינון לקטינים ■ קנסות בסכומים דומים הוטלו באחרונה על שתי חברות הסלולר הנוספות, סלקום ופלאפון

נתי טוקר
מתוך פרסומת של פרטנר TV
מתוך פרסומת של פרטנר TVצילום: צילום מסך מיוטיוב
נתי טוקר

קנס גבוה על חברת פרטנר : משרד התקשורת הודיע לחברה על כוונתו להטיל עליה עיצום כספי של 1.1 מיליון שקל בגין אי-הגנה על קטינים באינטרנט. באחרונה הטיל המשרד קנס של 700 אלף שקל על פלאפון בגין אותם גילויים, וקנס של מיליון שקל על סלקום. הקנס הוטל היום (א') אף שהביקורת עצמה בוצעה לפני שלוש שנים - באפריל 2016.

לפי החוק, נציגים במוקדי המכירות מחויבים להתריע בפני קטינים על אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט - ולהציג בפניהם את אפשרויות ההגנה מפניהם, בין היתר באמצעות אמצעים טכנולוגיים המיועדים לסינון אתרים או תכנים.

אלא שמשרד התקשורת ערך פעילות באמצעות מפקחים ממינהל הפיקוח והאכיפה, שביצעו עשר עסקות פרונטליות כ"לקוח סמוי" במרכזי שירות ומכירה או בנקודות מכירה של פרטנר. בעסקות כאלה הצטרפו לתוכנית תעריפים בסלולר, הכוללת גלישה באינטרנט, שיועדה לקטין.

לפי המשרד, בשמונה מתוך עשר העסקות שבוצעו לא יידע נציג המכירות את הלקוח בנוגע לאפשרויות הסינון, אף שהמכשיר יועד לקטינים. בעסקה אחת לא הציג הנציג תוכנת סינון גם לאחר שהמפקח שאל אותו על כך.

טרם נמסרה תגובת פרטנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ