שיכון ובינוי מנתרת ב-6% בעקבות המלצה של ווליו בייס ופיצול מדד הנדל"ן

שי ליפמן, אנליסט בווליו בייס, מכנה את המניה "יהלום לא מלוטש" ומצמיד לה מחיר יעד של 14.7 שקלים - גבוה ב-70% ממחיר הפתיחה שלה הבוקר בבורסה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בעל השליטה בשיכון ובינוי, נתי סיידוף (מימין) ושר האוצר משה כחלון
יורם גביזון

מניית שיכון ובינוי עולה ב-6% בעקבות החלטת הבורסה לפצל את מדד ת"א נדל"ן  ובינוי לשני מדדים נפרדים, נדל"ן מניב ונדל"ן בנייה. בעקבות ההחלטה, משקלה של מניית שיכון ובינוי במדד ת"א בנייה צפוי לגדול. גורם אחר לעלייה במניה הוא המלצת קנייה של בית ההשקעות ווליו בייס.

שי ליפמן, אנליסט בווליו בייס, קובע למניה מחיר יעד של 14.7 שקלים - גבוה ב-70% ממחירה בפתיחת המסחר בבורסה הבוקר (ראשון). ליפמן מכנה את שיכון ובינוי, חברת הנדל"ן והתשתיות הגדולה בישראל, "יהלום לא מלוטש" - ומעריך שרכישת השליטה בשיכון ובינוי (47.8%) על ידי נתי סיידוף בקיץ 2018 תמורת 1.1 מיליארד שקל תתברר כאחת המשתלמות שבוצעו בעשור האחרון בישראל.

ליפמן סבור שניתן להציף ערך רב בקבוצה באמצעות שווי הקרקעות של שיכון ובינוי בישראל, שחלקן רשומות על פי עלות רכישתן לפני עשרות שנים. אמצעים אחרים להצפת ערך הם הנפקת חטיבת האנרגיה הירוקה - כחברה רגילה או כקרן ריט, הצגת שווי נכסיה המניבים של החברה על פי הערכות השווי שלהן, ומתן גילוי בנוגע לשווי הנכסים בחטיבת הזכיינות.

בווליו בייס רואים בחיוב את החלטתה של שיכון ובינוי להמשיך לפעול באפריקה באמצעות החברה הבת SBI, ולא למכור את הפעילות. ליפמן מעריך שהסכום של 250 מיליון שקל ש-SBI הפקידה לטובת המדינה יחולט, ומניח שהקבוצה תיקנס בסכום נוסף של עד 150 מיליון שקל. להערכתו, זה יביא לסיום את הפרשה שבה החברה נחקרה בחשד לביצוע לכאורה של מעשי שוחד כדי לזכות במכרזי תשתית באפריקה.

לדבריו, מכירת האחזקה בחברת איי.די.או גרופ ייצרה רווחים מרשימים, וחיזקה את מאזן החברה ואת תזרים המזומנים. ליפמן מוסיף כי הניהול הפיננסי של החברה ועלות החוב שלה אינם משקפים את איתנותה הפיננסית, ועל כן ניצול יעיל יותר של נכסי החברה יאפשר להפחית את עלות החוב ולחסוך עשרות מיליוני שקלים לשנה בשנה, שיגדילו את הרווח הנקי. להערכתו, שווי השוק של שיכון ובינוי ימשיך לעלות ויביא אותה להיסחר במדד ת"א 35 . הוא סבור כי הבעלים החדשים של שיכון ובינוי וההנהלה החדשה יביאו להעמקת פעילות הקבלנות והזכיינות בארה"ב, ולצד פיתוח חטיבות הקרקע למגורים בישראל יניבו לחברה רווחים משמעותיים - ובמקביל יצמצמו את הוצאות ההנהלה והכלליות של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker