קדנט של כלל ביוטכנולוגיה קיבלה 15 מיליון דולר מנוברטיס

ענקית התרופות השוויצית החלה את הניסוי הקליני בשלב השני בתרופה שמיועדת לחולים, שסובלים מדיכאון עמיד לטיפול ■ סיום המעקב אחרי החולים צפוי להתרחש ברבעון הראשון של 2020

יורם גביזון
מפעל של נוברטיס בשנחאי
מפעל של נוברטיס צילום: בלומברג

חברת קדנט, (Cadent) שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (16%), קיבלה 15 מיליון דולר מחברת נוברטיס, לאחר שענקית התרופות השוויצית החלה את הניסוי הקליני בשלב השני בתרופה MIJ821 שמיועדת לחולים שסובלים מדיכאון עמיד לטיפול. נוברטיס קיבלה מקדנט את הרישיון לפתח ולמסחר את התרופה.

הניסוי הקליני של נוברטיס הוא ניסוי אקראי סמוי, הצפוי לכלול 66 חולים שיחולקו לכמה קבוצות: קבוצה שתקבל מינונים שונים של התרופה; קבוצה שתקבל תרופת דמה (פלסיבו); וקבוצה שתקבל Ketamine, תרופה להרדמה שניתנת כיום כטיפול לסובלים מדיכאון עמיד לטיפולים תרופתיים. היעד העיקרי של הניסוי הקליני בשלב השני הוא שינוי במדד Montgomery Asberg Depression Rating Scale בקרב חולים שמטופלים בתרופה בהשוואה למטופלים בפלסיבו. סיום המעקב אחרי החולים צפוי להתרחש ברבעון הראשון של 2020.

קדנט היא חברה פארמה אמריקאית שמפתחת טכנולוגיה המבוססת על עיכוב פעילותו של הקולטן NMDA, ותעלות SK2 לטיפול בהפרעות נוירו-פסיכיאטריות. על פי הסכם הרישיון עם נוברטיס, היא מממנת את פיתוח התרופה ותשלם לקדנט תשלומים עבור אבני דרך בפיתוח ואבני דרך מבוססות מכירות בהיקף של עד 386 מיליון דולר - בתוספת תמלוגים ממכירות.

מלבד התרופה MIJ821 שמוסחרה לנוברטיס, קדנט מפתחת את התרופה CAD-1883 להסדרת הפעילות העצבית במוח לטיפול בהפרעות תנועה מסוג רעד מהותי בקשישים, הפרעה שמתבטאת ברעד של הידיים, הזרועות, הלשון ולעתים הרגליים, וכן באטקסיה סרבלרלית, הפרעה שקשורה להתפתחות נגעים על המוחון, האזור במוח שמעורב בתכנון, ויסות, ולמידה של תנועות. ההפרעה גורמת לאי-סדירות בתנועות רצוניות, חוסר יכולת לשמור על יציבה, וקושי באומדן מרחק. תרופה זו נמצאת בניסוי קליני 2a.

קדנט מפתחת גם תרופה לטיפול בהידרדרות קוגניטיבית של חולי סכיזופרניה שמבוססת על הגברת פעילותו של הקולטן NMDA. קדנט גייסה 40 מיליון דולר לפי שווי חברה של 100-90 מיליון דולר בנובמבר 2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker