קמטק ממשיכה בצמיחה המהירה: קיבלה הזמנה של 7 מיליון דולר

קמטק קיבלה הזמנת המשך למערכות Eagle מיצרנית זיכרונות מובילה, שיסופקו ברבעון השני של 2019 ■ מניית החברה עולה במסחר בנאסד"ק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברת קמטקצילום: תומר נויברג / ג'יני

מניית קמטק עולה ב-4% בפתיחת המסחר בנאסד"ק ומשלימה עלייה של 47% מתחילת 2019, לשווי של 372 מיליון דולר. זאת, לאחר שהחברה סיפקה סימן נוסף לכך שצמיחתה המהירה תימשך גם ב-2019.

קמטק מפתחת ומייצרת ציוד בדיקה ומדידה לשווקים מובילים בתעשיית השבבים, וכן פתרונות תוכנה לשוק השבבים. החברה קיבלה הזמנת המשך למערכות Eagle מיצרנית זיכרונות DRAM מובילה בהיקף של 7 מיליון דולר. המערכות, שיסופקו ברבעון השני של 2019, ישמשו לבדיקה דו ממדית של רכיבי הזיכרונות, ובעיקר למדידות תלת ממדיות של נקודות המגע ברכיבי הזיכרונות. ההזמנה הנוכחית התקבלה חודש בדיוק לאחר שאותו יצרן זיכרונות הזמין מערכות מסוג זה בהיקף של 9 מיליון דולר.

משה אייזנברג, סמנכ"ל הכספים של קמטק, ייחס את צמיחתה של החברה בשוק הזיכרונות - חרף הרוויה והסטגנציה בתחום בחודשים האחרונים - למעבר ההדרגתי של השוק למארזים מתקדמים, שבהם חיבור השבבים למצע או לשבבים אחרים נעשה בקומות ולא בחיבור באמצעות חוטי זהב. טכנולוגיית המארזים המתקדמים נותנת מענה לצורך בהגדלת ציפוף השבבים ובשיפור ביצועיהם, כדי להגדיל את נצילות הסוללות ולהפוך את שבבי הזיכרון למהירים יותר.

אייזנברג ציטט מחקרים המעריכים כי טכנולוגיית המארזים המתקדמים הגיעה ל-40%-35% משוק שבבי הזיכרון, על חשבון הטכנולוגיה הוותיקה יותר של חיבור באמצעות חוטי זהב. קמטק צפתה שתצמח על רקע המיקוד בשוק המארזים המתקדמים, והעובדה שהיא מספקת פתרונות למדידת חיישני צילום של טלפונים סלולריים (CMOS).

אייזנברג הוסיף כי שתי ההזמנות מציבות את החברה בעמדה טובה לקראת הרבעון השני של 2019. לדבריו, למרות ההאטה בשוק הטלפונים הסלולריים, העובדה שמספר המצלמות בכל טלפון נמצא במגמת עלייה, וגם הרזולוציה של המצלמות עולה, מעלה צורך בבדיקת שבבים רבים יותר וכן בתהליכי בדיקה רבים ואיטיים יותר. כך, כדי לבדוק מספר נתון של שבבים יש צורך במספר גדול יותר של מכונות בדיקה.

קמטק, שמנוהלת על ידי רפי עמית, העריכה כי הכנסותיה ברבעון הראשון של 2019 יהיו 34.5-33.5 מיליון דולר. תחזית זו משקפת צמיחה של 2.4% בהשוואה להכנסות ברבעון הרביעי של 2018, וגידול של 25% לעומת ההכנסות ברבעון הראשון של 2018.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker