חברת האנרגיה הסולארית סולגרין תקים מתקנים לייצור חשמל בכ-80 מיליון שקל

החברה, שבשליטת קרן ג'נריישן קפיטל ולהב אל.אר, זכתה במכרז רשות החשמל להקמת מתקנים לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית ■ היא תספק כ-18 מגה במחיר של 18.18 אגורות לקוט"ש

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי ג'נריישן קפיטלצילום: תמוז רחמן
ערן אזרן

סולגרין , שבשליטת קרן התשתיות ג'נריישן קפיטל ולהב אל.אר, זכתה במכרז של רשות החשמל להקמת מתקנים לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית. החברה דיווחה כי קיבלה הודעה על זכייה במכרז השלישי של הרשות, לאספקה של כ-18 מגה (הספק מותקן של כ-26 מגה-ואט) במחיר של 18.18 אגורות לקוט"ש.

על מנת לספק את הכמות החוזית, סולגרין מתכוונת להקים מתקנים פוטו וולטאים חדשים בדרום הארץ בהשקעה של 80-70 מיליון שקל. לפי החברה, טווח ההכנסות הצפוי מהפרויקטים כתוצאה מהקמת המתקנים בהתאם לתעריף הוא 9-8 מיליון שקל בשנה, וההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מהפרויקט הוא 7-6 מיליון שקל בשנה. 

סולגרין עוסקת בייזום ותפעול פרויקטי יצור חשמל מאנרגיה סולארית, ונסחרת לפי שווי של כ-40 מיליון שקל. בחודש שעבר השלימה החברה מיזוג עם להב הרים ירוקים. אחריו, מחזיקות להב אל.אר – שבשליטת אלי להב - וקרן ג׳נריישן קפיטל בכ-79% מסולגרין. לחברה הון מצרפי של כ-85 מיליון שקל, וההכנסות השנתיות המצרפיות ממכירת חשמל צפויות לעמוד, לפי הערכות, על כ-32 מיליון שקל.

בבעלות סולגרין, שמנוהלת על ידי תום שפרן, כ-329 מתקנים פוטו-וולטאיים מניבים בהיקף של כ-16 מגה-ואט בחוזים ארוכי טווח לחברת חשמל. בנוסף, בימים אלה מקימה החברה מספר מתקנים בינוניים בהספק כולל של כ-5 מגה-ואט, לאחר שחברת הבת שלה (100%) נובה-סולאר זכתה במכרז של רשות החשמל, ובמקביל חובר לרשת החשמל פרויקט מאגר הסוללים.

שדה סולאריצילום: בלומברג

לפני כעשרה ימים הודיעה סולגרין כי חתמה על מזכר הבנות לרכישת חלקה של OPC סולאר שותפות מוגבלת בחברת גרינדיי אנרגיה מתחדשת, העוסקת בייזום פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית. גרינדיי מחזיקה בצבר פרויקטים בשלבי ייזום שונים בעיקר בדרום הארץ, שלהערכת החברה בעלי פוטנציאל תפוקה מירבי של כ-200 מגה וואט מותקן.  

במסגרת העסקה, רכשה סולגרין את כלל החזקותיה של OPC בגרינדיי, 85.3% מהונה המונפק, במצבן כפי שהן (as-is). יתרת מניות גרינדיי מוחזקות (וימשיכו להיות מוחזקות) בחלקים שווים על-ידי שלושה בעלי מניות נוספים. בתמורה למניות הנרכשות, תשלם סולגרין במועד ההשלמה 1.5 מיליון שקל בנוסף לסך כולל של 1.25 מיליון שקל, וזאת במועד קיום התנאים המתלים. לצד התמורה הבסיסית והתמורה המותנית, תשלם החברה סכום מוסכם נוסף, עד לסך כולל מקסימלי של כ-7 מיליון שקל, כתלות בהצלחת הפרויקטים השונים עד לסוף 2021.

קרן ג'נריישן הונפקה באחרונה בבורסה וגייסה 52 מיליון שקל, לפי שווי של 277 מיליון שקל "לפני הכסף". הקרן ביצעה טרם ההנפקה שלוש השקעות בכ-226 מיליון שקל: בתחום התחבורה, היא רכשה 49% מקבוצת בון טור תמורת כ-102 מיליון שקל; בתחום האנרגיה, השקיעה כ-34 מיליון שקל ונכנסה כשותפה (50%) בחברת להב הרים ירוקים , שמוזגה כאמור עם סולגרין; ובתחום תחנות הכוח, השקיעה כ-90 מיליון שקל ב רפק אנרגיה , ומחזיקה כעת ב-50% ממניותיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker