אולמרט מצטרף כיועץ לחברת הקנאביס יו ניבו - "לא מסתכלים על השוחד שהוא קיבל"

אישיות ציבורית נוספת מצטרפת לחברות הקנאביס ■ ההודעה על צירופו של ראש הממשלה לשעבר, שיקבל שכר 10,000 דולר בחודש, הזניקה את מניית החברה ב-17%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהוד אולמרט
אהוד אולמרטצילום: מגד גוזני

הרשעתו בפלילים של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וישיבתו בכלא לא מנעה מחברת יו ניבו , הפועלת בתחום הקנאביס, להציע לו להצטרף לחברה כיועץ בשל "ניסיונו העשיר בתחום הבריאות". השכר החודשי של אולמרט צפוי להיות 10,000 דולר עבור 40 שעות חודשיות.

בעקבות הרשעתו בפלילים, החוק אוסר על אולמרט להיהפך לבעל מניות מהותי בחברה ציבורית או לכהן בדירקטוריון החברה. לכן עידו חג'ג, הבעלים של קבוצת חג'ג' וממשקיעי יו ניבו, החליט לרקום מהלך שבו אולמרט יקבל תפקיד של יועץ מקצועי. אולמרט השקיע 2-3 מיליון שקל בחברה, ויקבל תמורתן אופציות למניות בחברה שיוכלו להבשיל תוך שנתיים, ויהוו 3%-4% ממניות החברה.

מניות חברות הקנאביס, שנוטות לזנק בחדות לאור שמות של אנשים ידועים  שמצטרפים לחברות, מזנקת בבורסה כבר ב-17%.

עידו חג'ג'
עידו חג'ג'צילום: טל צ'יקורל

ליו ניבו, שנסחרת לפי שווי של פחות מ-100 מיליון שקל, עדיין אין רישיון גידול. החברה קיבלה באחרונה אישור אבטחה מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) למפעל החברה, שנמצא בשלבי בנייה. המפעל, המשתרע על שטח של 750 מ"ר, יכלול מעבדה למחקר ופיתוח ומערכות ייצור מיוחדות. יו ניבו מחזיקה גם ב-74% ממניות חברת האחזקות של חוות עמית.

"ייקח את המניה למקומות אחרים"

באמצע מארס הודיעה החברה, הנשלטת על ידי המנכ"ל גולן ביטון (34.5%), על האסטרטגיה החדשה שלה לפיתוח פורמולות קנאביס שיתאימו לשימוש באמצעות משאף. המטרה היא שהמשאף יאפשר לחולה צריכה מדודה ומדויקת של קנאביס רפואי, ללא צורך בחימום, אידוי או שריפה. כך, הרופא יוכל למדוד את כמות החומרים הפעילים המגיעים למשתמש ולהנגיש את התרופה לילדים ולמבוגרים.

במסגרת ההודעה לעיתונות הסבירה יו ניבו כי אולמרט, שמכהן כיו"ר המועצה הציבורית לאורח חיים בריא ועובד בראש קבוצת השקעות המשקיעה בחברות רפואיות בעולם,  יתרום מניסיונו לחברה, יקדם את התפתחות העסקית של החברה בישראל ובעולם, ילווה את החברה בכנסים ובגיוס משקיעים אסטרטגיים נוספים.

בתגובה לשאלה אם לא הפריע לחברה שאולמרט הורשע בפלילים לנופף בשמו כאיש מפתח חדש בחברה, ענה חג'ג', שהוביל את מהלך צירופו של אולמרט: "לא, הוא היה ראש הממשלה הכי טוב בארץ, ואחד האנשים שהובילו את ירושלים והמדינה. אני לא מסתכל על 60 אלף שקל בתקופת בחירות (שבגינם הורשע בקבלת שוחד, וכן גם במרמה ובהפרת אמונים; ש"א). הוא בן אדם מדהים. הוא יכול לקחת את המניה למקומות אחרים".

את המניה או החברה?

חג'ג': "את המניה, וכמובן את החברה. אנחנו מסתכלים על התוכן. יו ניבו מחזיקה במפעל שיהיה מוכן עוד דקה. יש לחברה חווה שכבר מגדלים בה קנאביס. לפני שנכנסתי לחברה ראיתי מספר חברות בתחום שמעבירים ניירות מכאן ולשם, אבל ביו ניבו יש תוכן. החברה תתחיל להפיץ עוד חודש את מוצריה. אני מבקר במפעל באשקלון כל שבועיים. אני חושב שהקשרים העסקיים של אולמרט ועברו כשר בריאות וכישורי הרטוריקה שלו יוכלו לקדם את החברה".

התנאים של אהוד ברק

אולמרט אינו ראש הממשלה הראשון שנכנס לתחום הקאנביס. חברת אינטרקיור מינתה את ברק לתפקיד היו"ר בספטמבר 2018. העובדה שהחברה, שבקופתה 3.4 מיליון שקל בלבד, סגרה את 2018 עם רווח של 12.79 מיליון שקל, לא הפריעה לברק למשוך שכר של 7.85 מיליון שקל עבור 40 שעות עבודתו בחודש בחברה. מרבית השכר, 7.7 מיליון שקל, ניתן כתשלום מבוסס מניות; שכר נוסף בסך 112 אלף שקל,  המגלם שכר חודשי של 10,000 דולר שולם לו כשכר בסיס.

ברק זכאי ל-12 ימי חופשה בשנה, 18 ימי מחלה והוא נכלל בפוליסת ביטוח האחריות של הדירקטורים ונושאי המשרה בחברה. עוד הוקצו לברק 4.58 מיליון כתבי אופציה, שעדיין לא רשומים למסחר, שאותם הוא יכול לממש בהתאם לתוכנית האופציות של החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום