מלם מוכרת חצי ממניותיה באלטל: תרשום רווח של 62%

אלתא מערכות, חברה בת של התעשייה האווירית, רוכשת 50% מחברת אלטל ב-42 מיליון שקל

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל אלתא באשדוד
חגי עמית
חגי עמית

אלתא מערכות, חברה בת של התעשייה האווירית, דיווחה אתמול (א') כי היא רוכשת 50% מחברת אלטל מקבוצת מלם תים בסכום של 42 מיליון שקל. מלם תים מעריכה שהעסקה תניב לה רווח לפני מס של 32 מיליון שקל, שיירשם ברבעון העוקב אחרי השלמתה.

אלתא מערכות עוסקת בפיתוח וייצור מכ''מים, ומגוון מערכות ומוצרים מתחום האלקטרוניקה הצבאית. מטרת העסקה עבור התעשייה האווירית היא כניסה לשוק התחזוקה ומיקור החוץ בצה"ל בתחומים הטכנולוגיים. אלטל מתמחה באספקת שירותי הדרכה ואימונים, ובשירותי אינטגרציה ואחזקה של מוצרים ייעודיים לגורמי ממשל, תעשיות ביטחוניות ומוסדות שונים.

מלם תים היא קבוצת שירותי ה-IT הגדולה בישראל, העוסקת באספקת פתרונות מחשוב מקצה לקצה בתחום טכנולוגיות המידע. היא רכשה את אלטל ב-2013 בתמורה כוללת של 60 מיליון שקל. בהשוואת שווי העסקה הנוכחי לשווי העסקה שנעשתה ב-2013, מדובר על צמיחה נומינלית של 34% בשווי החברה. עם זאת, החברה תרשום בגין המכירה רווח של 62% משום ששווי החברה בספרים הוא 52 מיליון שקלים והרווח שהחברה מעריכה שתרשום בגין המכירה הוא 32 מיליון שקלים.

הכנסות אלטל צמחו בתקופה זו בכמעט 50% - מ-74 מיליון שקל ב-2014 ל-110 מיליון שקל ב-2018. בפועל הצמיחה היתה אמורה להיות גבוהה יותר, שכן בחישוב הכנסות אלו יש לנטרל את פעילות מערכות המידע של אלטל, שפוצלה בסוף 2018 לחברה חדשה בשם 4cast. הרווח התפעולי השנתי של אלטל הסתכם ב-2018 ב-10 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker