הפריצה לחוות הקנאביס: "הגיעו רעולי פנים בשלוש לפנות בוקר, וחטפו נשק של השומרים"

אהרון לוצקי, מנכ"ל חברת תיקון עולם: "מספר רעולי פנים חמושים איימו על השומרים ופרצו למחסן שלנו ביער ביריה. למרבה השמחה לא היה שם קנאביס רפואי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוצרי חברת תיקון עולם
מוצרי חברת תיקון עולם

כנופיית שודדים פרצה הלילה לחוות קנאביס של חברת תיקון עולם שנמצאת ביער ביריה באזור צפת, וניסתה לגנוב את הסחורה. השודדים גילו מחסן ריק - ונעלמו. החברה הגישה תלונה למשטרה.

לדברי מנכ"ל תיקון עולם אהרון לוצקי, "מספר רעולי פנים חמושים בנשק הגיעו בשלוש לפנות בוקר, איימו על השומרים, חטפו לאחד מהם את הנשק ופרצו למחסן החברה. למרבה השמחה לא היה שם קנאביס רפואי".

דובר החברה אמר: "החווה יכולה לשמור במקום כמה טונים בודדים, אך הסחורה הועברה לכפר יהושוע ולכן במקום לא היו תפרחות. החווה מאובטחת במצלמות לפי נהלי האבטחה המחמירים שאותם קבע המחוקק, אך זה לא אומר שחוליה חמושה אינה יכולה לפרוץ.

אהרון לוצקיצילום: עופר וקנין

לדברי לוצקי, "ברגע שיש שוד מזוין, האפשרות של המאבטחים הרגילים להגן על עצמם מוגבלת, והם פועלים בהתאם להנחיות והמגבלות".

מהן ההנחיות?

"המשטרה קבעה כללים שאני לא יכול לפרט - מבחינת אבטחה, מצלמות גידור וכדומה. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם הקב"ט. יש לנו גם חברת אבטחה חיצונית שמבצעת ומיישמת את כלל ההנחיות במטרה לוודא שהחומרים מאובטחים עד כמה שניתן".

האם החווה נדרשה על ידי השוק השחור לשלם פרוטקשן?

לוצקי: "לא".

דובר החברה אומר כי "אין פרוטקשן בתחום הזה. יש יחידת משטרה ספציפית שמפקחת ובודקת את החווה לכן קרוב לעשור לא היה מקרה אחד של מעצר הקשור  לפרוטקשן".

יש מסקנות מהאירוע? 

לוצקי :"המשטרה ואנחנו נסיק מסקנות למרות שאמצעי האבטחה כבר היום מאוד מחמירים".

באחרונה עידכנה תיקון עולם שהוקמה בשנת 2006 כי צפוי מחסור משמעותי בתפרחות קנאביס רפואי עד ליולי. תיקון עולם, ספקית הקנאביס הראשונה בישראל, נחשבת כיום לאחת החברות המובילות בתחום.

ב-2014 הקימה החברה בשיתוף פעולה את חברת MedReleaf מקנדה המפיצה זני קנאביס, וב-2016 הרחיבה את פעילותה לארצות הברית באמצעות הקמת Tikun Olam USA הפועלת בדלוואר, נוואדה, וושינגטון, רוד איילנד, מרילנד, אילינוי, מסצ'וסטס וקליפורניה. ב- 2017 קיבלה רישיון לפיתוח קנאביס רפואי באוסטרליה והחלה לשתף פעולה עם Medifarm. ב-2018 הקימה את Tikun Olam mc בבריטניה ואת Tikun Olam Greece החברה הראשונה לקבל אישור לגידול וייצוא ביוון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker