המתווה המוצע למחזיקי איגרות החוב בבי קום: אינטרנט זהב תזרים 250 מיליון שקל

את המיליונים תזרים אינטרנט זהב לקופת החברה יחד עם משקיע חיצוני ■ סדרה ב' תקבל את התשלום במלואו וסדרה ג' תוותר לבי קום על הקווננט הקשור בהון העצמי המאוחד שלא יפחת מ-650 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי בזק במגדלי עזריאלי
שלי אפלברג
שלי אפלברג

סדרה ב' של איגרת החוב של בי קום מזנקת היום (ג') במסחר ב-6% לאחר אסיפת מחזיקי האג"ח שנערכה במשרדי החברה ברמת גן. לפי המתווה שאותו מנסה החברה לרקום, בשיתוף פעולה עם בעלת המניות חברת אינטרנט זהב , תזרים האחרונה יחד עם משקיע חיצוני 250 מיליון שקל לקופת בי קום. הזרמה זו תאפשר את התשלום האחרון בסך 233.1 מיליון שקל אותה למחזיקי האג"ח.

חלק מהסכום, כ-120 מיליון שקל, יגיע מקופת אינטרנט זהב שנמצאת על סף פירוק ומנסה לשמור על הנכס היחידי שבידיה - מניות בי קום, ואילו היתרה תוזרם על ידי משקיע חיצוני. מהלך זה אינו לוקח בחשבון אפשרות בה חברת בזק תבצע גיוס הון נוסף ותדלל את אחזקות בעלת השליטה בה - בי קום - מתחת לרף הנוכחי.

כמו כן, על פי המתווה, תבקש בי קום ממחזיקי איגרות החוב סדרה ג' - להם היא חייבת 2.6 מיליארד שקל שאותם היא נדרש לשלם עד לשנת 2024 - כי יוותרו לה על הקווננט הקיים (אמת מידה), ולפיו במשך שני רבעונים קלנדריים רצופים הונה העצמי המאוחד של החברה המיוחס לבעלי המניות - לא יפחת מסכום של 650 מיליון שקל.

בעקבות המחיקה הגדולה של בזק, שצפויה לעמוד על 2 מיליארד שקל על סמך הדו"חות הקרובים, בי קום לא תוכל לעמוד בדרישה זו. לכן היא תבקש דחייה בהחזר ההלוואה (גרייס) לתקופה מסוימת או לחלופין תיקבע אמת מידה כלכלית ולא חשבונאית.

נציג מגדל שוקי הון הזהיר באסיפה כי אל לה לחברה לעצור את התשלום, אחרת יגיש תביעות נגד כל המעורבים. עוד התגלה כי אחת מקרנות ההשקעה בישראל, קרן כלירמרק, לקחה פוזיציה לאחרונה ורכשה סחורה משתי סדרות אגרות חוב של בי קום.

עו"ד אופיר נאור המייצג את הנאמן, ניסה להסביר למשקיעים כי הפתרון שמציעה החברה הוא הנכון ביותר לסיטואציה. לשיטתו, מחזיקי איגרות החוב לא יכולים לתפוס את המניות מחר בבוקר, שכן מחירן עלול לקרוס, ובעלי המניות של אינטרנט זהב ירוצו לבית המשפט ויטענו כי אין להם את הזכות להעמיד את החוב לפירעון מיידי, שכן החברה לא נמצאת במצב של חדלות פירעון, ויש לה מספיק כסף בקופה לשנתיים הקרובות.

כעת המחזיקים יצטרכו לקבל החלטה האם הם מאמינים לאיום כי ניסיון השתלטות על החברה "ישמיד ערך לכלל המעורבים". או שהם מעדיפים את הדרך בה יחשבו על האינטרסים המצומצמים שלהם.

מקורב לחברה אמר, כי "חשוב להבין, שאם אחת מהסדרות תעמיד את החוב לפירעון מיידי שתי הסדרות יהיו באותו סדר נשיה והסדרה הקטנה תראה רק 10% מהחוב שלה בהנחה כי לא יהיה פחות בקופה אחרי כל המלחמות".

מקורב למחזיקי איגרות החוב של אינטרנט זהב הדגיש כי "אין כל עילה של מחזיקי איגרות החוב בבי קום להעמיד את החוב לפירעון מיידי. לא קשור שום דבר כלכלי מהותי ,כל האירועים בבזק הם חשבונאיים בלבד".

באסיפה ביקשה החברה זמן גרייס עד לפסח בשביל לארגן את המתווה המוצע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker