לקראת הנפקה בחו"ל? חברת הקנאביס פנאקסיה מתחזקת עם יונתן קולבר

החברה ממנה את קולבר ליו"ר, ומנסה לסגור עסקה שבה תתמזג לשלד הרודיום ■ קולבר: "כל מי שאני מכיר בקנדה מעורב כיום בתעשיית הקאנביס, אפילו ראש ממשלת קנדה לשעבר"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יונתן קולבר
יונתן קולברצילום: אביב חופי

יונתן קולבר מונה היום ליו"ר חברת הקאנביס פנאקסיה ישראל. הוא יכנס לתפקיד במאי הקרוב, לאחר אישור ועדת התגמול והדירקטוריון, ובכפוף למיזוג של פנאקסיה לשלד של הרודיום השקעות. בעקבות ההודעה מניית החברה מזנקת בבורסה ב-7% לשווי של 92 מיליון שקל.

עבור פנאקסיה - שמדבריו של קולבר ניתן להבין כי היא מתכננת בעתיד הנפקה בחו"ל - מדובר בצעד אסטרטגי חשוב. קולבר הוא שותף ויועץ בכיר בקרן הפרייבט אקוויטי Viola Growth, המתמחה בהשקעה בחברות צמיחה, והיא חלק מקבוצת ההשקעות ויולה. לקולבר יותר מ-30 שנות ניסיון בניהול השקעות בינלאומיות, גיוסי הון, אקזיטים וניהול פעיל של חברות ציבוריות. 

קולבר כיהן בתפקידי יו"ר, מנכ"ל ודירקטור ביותר מ-60 חברות ציבוריות ופרטיות בישראל  ארה"ב  וקנדה. ב-1997-1986 כיהן כמנכ"ל ומייסד משותף של חברת ההשקעות קלארידג' ישראל, שצמחה מ-50 ל-700 מיליון דולר בסדרה של אקזיטים, ובהם אלה של החברות טבע , ECI (בה כיהן כיו"ר) ואופטרוטק – הנסחרות כולן בארה"ב. ב-2006-1998 כיהן כמנכ"ל קונצרן כור תעשיות, שאותה הוביל עד למכירתה ל-IDB.

בשיחה עם TheMarker הסביר קולבר מה עניין אותו בפנאקסיה: "התחלתי ללמוד על נושא הקאנביס, לפני כשבע שנים כשהייתי במועצת המנהלים של טבע, וכמשקיע ראשון היתה לנו תרופה בתחום. מעבר לכך המולדת, שלי קנדה, מובילה את העולם בתחום הקאנביס. כל מי שאני בכיר בקנדה מעורב כיום בתעשייה הזאת, אפילו ראש ממשלת קנדה לשעבר מעורב בתחום. התחלתי ללמוד ולדבר עם משקיעי ההון סיכום הקנדיים".

מה בדקת?

"את התעשייה הבינלאומית ואת שווי השוק בקנדה, שם האספקה חוקית. הגעתי למסקנה שהתעשייה הולכת פחות למגדלים ויותר לתחומי הפארמה ותוספי המזון, וזה מה שמעניין אותי".

למה פנאקסיה?

"הם פנו אלי. כמה חברות פנו אלי, אך בחרתי בהם. מכל החברות בישראל יש להם את הרקע הכי ארוך בפארמה, 250 עובדים במו"פ והבסיס המדעי העמוק ביותר בתעשייה הישראלית".

מה תתרום לחברה?

"30 שנה ניהלתי משאים ומתנים בעסקות בינלאומיות מהגדולות במשק. אולי נלך לכיוון של וול סטריט, ושם תהיה לי את התרומה העיקרית".

מבט על חברות הקנאביס המקומיות מגלה שהן נסחרות במחיר מנופח.

"זה לא עניין ישראלי, זה עניין בינלאומי. זהו תחום חדש שעובר רגולציה חדשה, ואני מסכים כי חלק מהחברות הקיימות בישראל ובעולם לא יהיו קיימות עוד חמש שנים. מי שטוב ויידע לבדל את עצמו באמצעות מדע אמיתי - ישרוד ויגדל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker