בטעות: ווטרסטון העבירה 2 מיליון דולר לבעל השליטה

בדו"חות החברה, שעוסקת בנדל"ן מניב מסחרי בארה"ב, התברר כי הכסף הועבר בשוגג לתאגיד בשליטת בעלי השליטה בחברה, בעבור מימון עלויות של עסקאות לרכישת נכסים ■ עם היוודע הטעות הם החזירו את מלוא הסכום בתוספת ריבית

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
נכס של חברת ווטרסטון בניו המפשייר, ארה"ב
נכס של חברת ווטרסטון בניו המפשייר, ארה"בצילום: גוגל סטריט ויו

חברת הנדל"ן האמריקאית ווטרסטון שעוסקת בנדל"ן מניב בארה"ב, דיווחה הבוקר (א') כי 2 מיליון דולר הועברו לבעל השליטה. בדיווח החברה נטען כי הכספים הועברו בשוגג. הטעות התגלתה במסגרת ביקורת של דו"חות כספיים. תשואת האג"ח של החברה בפתיחת המסחר הבוקר בבורסה עומדת על תשואת זבל של 14.7%.

הביקורת נערכה במהלך החודש ועסקה בדו"חות הכספיים של החברה לשנת 2018. כך התגלה כי כספים הועברו בשוגג לתאגיד בשליטת בעלי השליטה בחברה, בעבור מימון עלויות של עסקאות לרכישת נכסים עבור בעלי השליטה בסכום מצטבר של 1,960,570 דולר.

הסכום האמור טרם עבר ביקורת של רואי החשבון המבקרים של החברה. משנודעה הטעות, התכנסה ועדת הביקורת של החברה והחליטה לאחר שבחנה את נסיבות העניין כי בעלי השליטה יחזירו את מלוא הסכום לחברה, בתוספת ריבית בשיעור של 8%. לאחר היוודע הטעות, בעלי השליטה החזירו את מלוא הסכום כאמור בתוספת הריבית האמורה.

ווטרסטון, שאת ההנפקה שלה בתל אביב הובילה לידר הנפקות, עוסקת בנדל"ן מניב מסחרי בארה"ב. החברה גייסה בישראל סדרת אג"ח אחת בערך נקוב של כ-400 מיליון שקל. האג"ח מדורגות ברמה של A מינוס ממעלות, לאחר שבוצעה הורדת דירוג באפריל 2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker