המוסדיים ניצחו במאבק על פז: אליעזר שקדי התפטר מהדירקטוריון

עם התפטרותו של שקדי נסללה דרכו של אברהם ביגר לתפקיד היו"ר, וגובר הפוטנציאל למתח בין דירקטוריון החברה להנהלה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אליעזר שקדי
אליעזר שקדיצילום: עופר וקנין

המאבק בין המשקיעים המוסדיים לבין דירקטוריון פז על זהות היו"ר הבא - שהפך למקרה מבחן להתנהלות של חברות ללא גרעין שליטה - עומד להסתיים בניצחונם של המוסדיים. אליעזר שקדי, אחד משני הדירקטורים בחברת פז ואחד משני המועמדים לתפקיד היו"ר הבא של החברה, הודיע היום (ד') על הסרת מועמדותו והתפטרותו המיידית מדירקטוריון פז.

התפטרותו של שקדי סוללת את הדרך לבחירתו של אברהם ביגר, לשעבר מנכ"ל פז ומנכ"ל ויו"ר חברת אדמה. ביגר הוצע על ידי בית ההשקעות מיטב דש, שמחזיק ב-9.1% ממניות פז, כדירקטור עשירי כדי שיתמודד על תפקיד היו"ר, וזכה לתמיכתם של קרן הגידור נוקד, שמחזיקה ב-2% ממניותיה של פז, ובית ההשקעות פסגות, שמחזיק ב-5.6% ממניות פז.

אברהם ביגרצילום: אייל טואג

ביגר נבחר לפני כעשרה ימים על ידי האסיפה הכללית של בעלי המניות, שהעדיפה אותו על שני מועמדיה של ועדת המינויים של הדירקטוריון, ששניים משלושת חבריה נחשבים כמקורבים למחנהו של יונה פוגל, המנכ"ל הדומיננטי של פז בדירקטוריון החברה.

נוכח בחירתו של ביגר, היה צורך שדירקטוריון החברה יתעלם מהחלטת אסיפת בעלי המניות כדי ששקדי ייבחר. שקדי, לשעבר מפקד חיל האוויר ומנכ"ל חברת אל על, נבחר לדירקטוריון פז באוקטובר 2018 בהמלצת בית ההשקעות ילין לפידות והועדף על איציק צאיג, לשעבר מנכ"ל אסם. שקדי נחשב כמועמד המועדף על פוגל ונראה כי בעקבות בחירתו של ביגר לתפקיד גובר הפוטנציאל למתח בין דירקטוריון החברה להנהלתה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker