לא רק דירה: זוכי מחיר למשתכן עוברים סדרת חינוך לקראת החתימה על החוזה

מיזם חדש של משרד הבינוי והשיכון ועמותת פעמונים, מספק הדרכה להתנהלות פיננסית נכונה לרוכשי דירה במסגרת מחיר למשתכן

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מחיר למשתכן
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

בשבועות האחרונים יצא משרד הבינוי והשיכון במיזם משותף עם עמותת פעמונים. במסגרת המיזם, הרוכשים שמגיעים לכנס הזוכים בהגרלת מחיר למשתכן יעברו הדרכה פיננסית בנוגע לרכישת דירה, ויוכלו לקבל ייעוץ נוסף וליווי מהעמותה גם לאחר הכנס. ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי שיתוף הפעולה נועד לסייע לזוג הצעיר להתנהל באופן כלכלי ונכון בתהליך רכישת דירתו הראשונה.

הנושאים שנציגי העמותה מתמקדים בהם בהרצאתם כוללים פרטים על ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה, הבנת חלופות הדיור, האפשרויות המימוניות בכפוף לפרטי המאזן השוטף של הלקוחות ואל מול האישור העקרוני של הבנק למתן משכנתא, ההוצאות הנוספות הצפויות לזוג הצעיר בנוסף לתשלומי המשכנתא - ואיך כדאי להיערך לקרתן ולנהל תקציב משפחתי שוטף עם הוצאות משכנתא ושכירות במקביל.

גילה בן עובד, המרצה מטעם פעמונים בכנסים הללו, מספרת שמטרת הסדנה היא למנוע טעויות כלכליות בדרך. לדבריה, "אנחנו מבהירים לרוכשים מהי ההיערכות הכלכלית הנדרשת, והמיזם נועד לתת להם תמונה מקיפה יותר, כדי שיגיעו מתוכננים לחתימה על חוזה. הדבר הכי משמעותי הוא לבחור את הדירה שמתאימה לאפשרויות הכלכליות ולא להתפתות למה שאי אפשר להשיג".

"במסגרת פרויקט מחיר למשתכן אלפי זוגות צעירים רוכשים דירה ראשונה בכל רחבי הארץ" מסר בני דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, שהוסיף כי "האירוע הזה מלווה באי וודאות רבה. כמשרד ממשלתי, אני רואה לנכון לשלב חינוך פיננסי בהכנה לקראת הצעד הזה, בכדי להעניק לרוכשים את הידע המרבי והשפעותיה של הרכישה על כלכלת משק בית. אני מברך את פעמונים על היענותם לפניית המשרד לשיתוף פעולה פורה".

עמותת פעמונים, שהוקמה ב-1997, מפעילה תוכניות של חינוך פיננסי הכוללות הרצאות ומערכי לימוד, סדנאות קבוצתיות וחוברות הדרכה. בנוסף מפעילה העמותה מערך שכולל כ-3,000 מתנדבים המעניקים ליווי אישי מתמשך למשפחות וליחידים המעוניינים בהדרכה ובייעוץ פיננסי, וזקוקים לרכישת ידע והרגלים בתחום.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker