איל וולדמן, שמכר את מלאנוקס במיליארדים: "גאה ברותם סלע ובגל גדות"

מייסד מלאנוקס בראיון ל-103FM: "רותם סלע וגל גדות אמרו את מה שהן חשבו מבלי לפחד. כשמישהו ימני מתבטא בצורה חריפה אני לא שונא אותו או אמר דברים בגנותו - גם אם זו לא דעתי האישית"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איל וולדמן ורותם סלע
TheMarker

"אני גאה ברותם סלע ובגל גדות שאמרו את מה שהן חשבו מבלי לפחד. כשמישהו ימני מתבטא בצורה חריפה אני לא שונא אותו או אמר דברים בגנותו גם אם זו לא דעתי האישית, אלא חושב שהוא אומר את הדברים מתוך אמונה שלמה שמבחינתו זה מה שטוב למדינה" - כך אמר היום מייסד ומנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן, בראיון ל-103FM.

אתמול נמכרה מלאנוקס לחברת אנבידיה ב-6.9 מיליארד דולר באקזיט השני בגודלו שהיה בישראל. וולדמן עצמו צפוי ליהנות מיותר מרבע מיליארד דולר בעקבות המכירה, אך לא ברור אם יישאר בחברה לאחר השלמת המיזוג.  

בהתייחס למתקפה על רותם סלע, אמר וולדמן: "להתקפות אישיות אין מקום בסיפור הזה. כל אחד רשאי לומר את מה שהוא חושב ואני גאה שזה עולה לשיח. אצלנו במלאנוקס זה בכלל לא אישיו. העובדה שהנושא הפך לאישיו הוא כבר הבעיה. אצלנו כולם עובדים ביחד. ברגע שאתה חי, נושם וקיים בצורה הזו הנושא הופך ל'נו-אישיו'.

מתוך הסטורי של רותם סלעצילום: צילום מסך מחשבון האינסטגרם של rotemsela1

"אני גאה מאוד בדברי הנשיא ריבלין ("אנו נחשפים לשיח בלתי מתקבל על הדעת כלפי אזרחי ישראל הערבים"), יש לנו בחברה מנהלים ערבים והם תורמים לא מעט. אני לא רואה שום הבדל ברגע שאתה אזרח ישראלי – אתה אזרח ישראלי. אין העדפות לפי דת, גזע או מין".

וולדמן נשאל למה חשוב לשלב את האוכלוסייה הערבית והחרדית בשוק העבודה, והשיב: 
"10% מעובדי מלאונוקס בישראל הם עובדים ערבים. זה חשוב לחברה. אנחנו לא עושים זאת בשם האפליה המתקנת. יש ערבים טובים ומוכשרים ולכן הם עובדים במלאנוקס כפי שיש יהודים חכמים וטובים. אנחנו לא עושים להם טובה. זה ניצול הדדי של פוטנציאל של אנשים מעולים. חלקם נוצרים וחלקם יהודים שעובדים ביחד במטרה להצליח. אנחנו לא בוחרים אנשים לפי הדת שלהם".

בהתייחס לאקזיט הגדול אמר וולדמן: "אנחנו עובדים עם אנבידיה המון שנים ובונים יחד המון מחשבי על. את המחשב הכי חכם בעולם הקמנו יחד עם אנבידיה. אנחנו מכירים את החברה כבר הרבה שנים ומשתפים פעולה. רוב העובדים נשארים באותו מקום, יעבדו באותם צוותים עם אותם מנהלים. מעל 90% מהעובדים יישארו באותו מקום בזמן שמלאנקוס תשמור על צורה אוטונומית בתוך אנבידיה.

בהתייחס למהעסקת עובדים ברשות הפלסטינית אמר וולדמן: "חיפשנו כוח עבודה זול יותר מכוח העבודה בארץ. לשכנים שלנו יש פוטנציאל, הם אנשים חכמים ויכולים לעבוד במקביל איתנו באותו אזור זמן. השיתוף פעולה עובד בצורה מאוד חיובית, החיכוך בין האוכלוסיות הוא חיובי ותורם הרבה. אנחנו כך עוזרים גם לכלכלה הפלסטינית וזה כמובן גם טוב לנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker