עוזבים את רוסק עמינח: דני כהן ותמר יסעור פורשים מבנק לאומי

השניים הם מנהלים בכירים בבנק: כהן הוא ראש החטיבה הבנקאית ותמר יסעור היא ראש החטיבה לבנקאות דיגיטלית ■ עזיבתם של כהן ויסעור מצטרפת לשורה ארוכה של מנהלים בכירים שעזבו את לאומי בשנתיים האחרונות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר יסעור ודני כהן
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי צפוי לפתוח הבוקר (ה') את עונת הד"וחות של הבנקים ולפרסם תוצאות חזקות ל-2018 עם רווח נקי מוערך של 3.5-3.3 מיליארד שקל. במקביל, שניים מחברי ההנהלה הבכירים של הבנק - דני כהן ותמר יסעור - עוזבים אותו בקרוב, ועדיין לא ידוע מי יחליף אותם.

כהן (54) שהחליף את יסעור בתחילת 2016 כראש החטיבה הבנקאית (הקמעונאית), עוזב את הבנק לאחר קריירה ארוכה ומוצלחת של כ-28 שנה. במהלך הקריירה מילא כהן שורה של תפקידים בכירים, בהם ראש חטיבת משאבי אנוש, מנכ"ל לאומי קארד, ראש אגף השקעות וסגן ראש החטיבה הבנקאית, ראש אגף השקעות וייעוץ פיננסי בחטיבה המסחרית.

כהן, שנוסע ללימודים בארה"ב, עוזב את החטיבה הבנקאית לאחר שעברה מהלכי התייעלות מקיפים שבאו לידי ביטוי בשיפור ניכר ברווחיות וכן בעיצומו של פרויקט גדול של שיפור השירות בסניפים שעליו הכריז לאומי בתחילת השנה. זאת, לאחר שהבנק הבין כי חלק מלקוחותיו, במיוחד המבוגרים, אינם שבעי רצון מהשירות בסניפים.

מנכל"ית לאומי, רקפת רוסק עמינחצילום: עופר וקנין

כהן הוא כיום המנהל היחיד בהנהלת לאומי שמונה לחבר הנהלה עוד על ידי המנכ"לית הקודמת, גליה מאור, ולא על ידי המנכ"לית הנוכחית, רקפת רוסק עמינח. לאחר עזיבתו בשנה שעברה של קובי הבר - לשעבר ראש החטיבה העסקית-מסחרית, וכעת עם עזיבתו של כהן - מתחזק עוד יותר מעמדו של חנן פרידמן, ראש החטיבה לאסטרטגיה ורגולציה הנחשב למקורב מאוד לרוסק עמינח.

המנכ"לית הביאה מנהלים מבחוץ

להבדיל מכהן, שעשה את כל הקריירה שלו במערכת הבנקאות, יסעור באה מעולם השיווק ופרסום. היא שימשה בעבר, בין השאר, מנכ"לית כל העיר מרשת שוקן ומנכ"לית משרד הפרסום פוגל-אוגלבי. היא הצטרפה ללאומי ב-2007 כשמונתה לראש מערך השיווק, והובילה את הקמת לאומי דיגיטל. בהמשך שימשה מנכ"לית לאומי קארד, יו"רית לאומי קארד וראש חטיבה הבנקאית.

בתחילת 2016, כשלאומי היה הראשון במערכת הבנקאות שהקים את החטיבה לבנקאות דיגיטלית, מינתה רוסק עמינח לתפקיד את יסעור. פרויקט הדגל של יסעור ורוסק עמינח היה הקמת פפר, הבנק הדיגיטלי ללא סניפים שהושק לפני כשנה וחצי, שמחזיק עשרות אלפי לקוחות כיום. כמו כן, באחרונה הובילה יסעור את פרויקט השקת תוכנית  הנאמנות החדשה של לאומי בשם גודיז - בעקבות ההפרדה מלאומי קארד.

עזיבתם של כהן ויסעור מצטרפת לשורה ארוכה של מנהלים בכירים שעזבו את לאומי בשנתיים האחרונות. רשימה זו כוללת בין השאר את פרופ' דני צידון, שהקים יחד עם ויולה קרן פינטק, איתי בן זאב שמונה למנכ"ל הבורסה, רון פאינרו שמונה למנכ"ל לאומי קארד, ירון בלוך שחבר לקרן ורבורג פינקוס כיו"ר לאומי קארד, קובי הבר שמונה למנכ"ל ביטוח ישיר ודני ירושלמי שמונה לסמנכ"ל מכירות בצ'ק פוינט.

במקומם, רוסק עמינח הביאה מנהלים בכירים, בעיקר מבחוץ, ובהם עומר זיו ראש החטיבה פיננסית שהחליף את פאינרו, רונן אגסי, שהחליף את בן זאב כראש חטיבת שוקי הון; וכן קידמה מנהלים שמקורבים אליה, כמו בשמת בן צבי, שמונתה לראש חטיבת ניהול סיכונים. כמו כן, הרחיבה רוסק עמינח את הסמכויות של פרידמן באופן משמעותי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker