ברן זכתה בחוזה של 20 מיליון שקל לניהול מקטע בקו הסגול של הרכבת הקלה

ההשקעה המתוכננת בקו עומדת על 500 מיליון שקל, וחלקה של ברן בפרויקט יהיה 20 מיליון שקל ■ החברה נערכת לביצוע מיידי של העבודות, ומעריכה שהחוזה עם נת"ע ייחתם תוך זמן קצר

יורם גביזון
הדמיית מקטע הרכבת הקלה ברחוב ארלוזורוב בתל אביב
הדמיית מקטע הרכבת הקלה ברחוב ארלוזורוב בתל אביבצילום: נת"ע

חברת ההנדסה ברן , שבשליטת אלכסנדר נסיס ומאיר דור, זכתה במכרז של חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) - ותספק שירותי ניהול למקטע המזרחי בפרויקט הקו הסגול של הרכבת הקלה בגוש דן. ההשקעה המתוכננת בקו הסגול היא 500 מיליון שקל, וחלקה של ברן בפרויקט, שיימשך 5 שנים, יהיה 20 מיליון שקל.

הקו הסגול, שאורכו 28 ק"מ ויהיו בו 43 תחנות, יחבר את צומת הטייסים ואוניברסיטת בר אילן במזרח עם שוק הכרמל ומסוף ארלוזורוב בתל אביב. הקו צפוי לעבור בשש רשויות ולהסיע 60 מיליון נוסעים בשנה. ברן נערכת לביצוע מיידי של העבודות, ומעריכה שהחוזה עם נת"ע ייחתם תוך זמן קצר. החוזה מותנה בהמצאת ערבות ביצוע ואישור ביטוח.

ברן זכתה באחרונה במכרז לשירותי ניהול, תיאום ופיקוח של מקטע בפרויקט הנתיבים המהירים של נתיבי איילון - פרויקט שנאמד ב-300 מיליון שקל וצפוי להימשך שלוש שנים. ברן תקבל עבור חלקה בביצוע הפרויקט 15 מיליון שקל.

מניית ברן עולה ב-1.8% לשווי של 79 מיליון שקל, ומשלימה עלייה של 59% מתחילת  2019, בין היתר על רקע פירעון תשלום קרן וריבית של איגרות החוב מסדרה ב'. בעקבות תשלום קרן של 15 מיליון שקל השבוע, תשואת איגרות החוב של ברן מסדרה ב' ירדה מ-26% בתחילת ינואר ל-18% כיום. יתרת תשלומי הקרן והריבית של סדרה זו היא 66 מיליון שקל, כולל שני תשלומי קרן של 30 מיליון שקל כל אחד במארס 2020 ובמארס 2021.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker