שופטת תבדוק את התלונה על הטרדה מינית בחברת איילון

לדרישת רשות שוק ההון, הנשיאה בדימוס של בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע תקיים בירור בתלונתה של דירקטורית בחברה נגד בעל השליטה לוי רחמני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדל איילון ברמת גן
מגדל איילון ברמת גןצילום: עופר וקנין

החשד להטרדה מינית בחברת איילון מקבל תפנית. החברה דיווחה הבוקר (שני) כי הנשיאה בדימוס של בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, השופטת אורלי סלע, תקיים בירור בתלונתה של דירקטורית בחברה נגד בעל השליטה לוי רחמני, לפי החוק למניעת הטרדה מינית.

התלונה מתייחסת לאירוע מהתקופה שבה כיהן בעל השליטה כמנכ"ל וכדירקטור בחברה. השופטת סלע הסכימה לבקשה לערוך את הבירור ולהעביר המלצותיה בסיומו. מי שדרשה את הבירור היא רשות שוק ההון - ולא רשות ניירות ערך כפי שקרה במקרים דומים בעבר.

לוי רחמניצילום: עופר וקנין

מינוי השופטת מגיע בעקבות הטענות להטרדה מינית, שעלו במכתב ששלחו חברי הדירקטוריון לבעל השליטה בחברה - ובו דרישה חד משמעית להפסיק ולהתערב בעבודת הדירקטוריון. בעקבות המכתב, זומן רחמני לשיחת בירור עם סגן בכיר לממונה על שוק ההון, עבד חסדייה.

העימות בין דירקטוריון החברה והיו"ר שלמה גרופן, 82, לבעל השליטה רחמני, החל כבר לפני יותר משנה. אז רחמני ניסה למנות לתפקיד המנכ"ל את אתי אלישקוב, לשעבר מנכ"לית הכשרה ביטוח ומי שהקימה את חברת הביטוח האינטרנטית ליברה - אבל דירקטוריון החברה החליט להשאיר את אריק יוגב בתפקיד המנכ"ל.

רחמני לא אהב את הרחקתו מהניהול החברה - הרחקה שלפני חצי שנה קיבלה חיזוק מרשות שוק ההון, שחייבה את רחמני להתפטר מהדירקטוריון. כאמור, בתחילת השבוע נשלח מדירקטוריון איילון מכתב חריף לרחמני, ובו הם כתבו: "בשבועות האחרונים חשו חברי דירקטוריון החברה שהם נתונים ללחצים ואיומים מצד בעל השליטה, אשר באו לידי ביטוי בין השאר בדברים שנאמרו על ידי בעל השליטה, בני משפחתו ושליחים מטעמו בפגישות שונות, בישיבות של הדירקטוריון וועדותיו, ובפניות בכתב ובמדיה אלקטרונית".

גרופמן עתיד לסיים את תפקידו באפריל הקרוב. חידוש מינויו דורש את רוב הקולות באסיפה הכללית של בעלי המניות שבה לרחמני יש רוב. נראה כי לאור מצב העניינים ביניהם רחמני, לא ייטה לתת לגרופמן אורכה בתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker