פעילות החניונים האוטומטיים של יוניוטרוניקס תפוצל לחברת יוטרון - שתתחיל להיסחר ב-14 במארס

החברה החליטה לפצל עצמה לשתי חברות נפרדות כדי לאפשר ליוטרון להתמקד בשוק האמריקאי, היעד העיקרי שלה, ולהשקיע משאבים ניהוליים בהאצת צמיחתה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברת יוניטרוניקס
יורם גביזון

יוניטרוניקס, שבשליטת קרן פימי (49.99%) וחיים שני (21.9%), קבעה את ה-10 במארס כיום הקובע לפיצול החברה לשתיים, כך שמי שיחזיק במניה שלה באותו יום יהיה זכאי לקבל בנוסף גם מניה אחת של יוטרון. הפיצול בפועל יתבצע ב-12 במארס, והמסחר במניות יוטרון יחל יומיים אחר כך.

יוניטרוניקס מציינת שב-10 במארס יותאם מחיר מניית החברה על ידי הכפלת החלק היחסי של ההון של יוניטרוניקס אחרי הפיצול, בהון של החברה לפני הפיצול נכון לסוף יוני 2018, כלומר 47.2% במחיר מנייתה בסוף יום המסחר שקודם ליום הקובע. 

מחיר הפתיחה של מניית יוטרון ייקבע על ידי הכפלת החלק היחסי של ההון של יוטרון בהון של יוניטרוניקס לפני הפיצול, כלומר 52.8% במחיר הנעילה של מניית יוניטרוניקס ביום המסחר הקודם ליום הקובע.

התמקדות בשוק האמריקאי

יוניטרוניקס החליטה לפצל את החברה לשתי חברות נפרדות כדי לאפשר ליוטרון להתמקד בשוק האמריקאי, היעד העיקרי שלה, ולהשקיע משאבים ניהוליים בהאצת צמיחתה. החברה הסבירה שהפיצול יאפשר לתמחר את שתי הפעילויות טוב יותר ויגרום לעלייה בשווי הכולל שלה.

יוטרון תקלוט אליה את פעילותה של יוניטרוניקס פתרונות אוטומטיים, שעוסקת בפיתוח, תכנון, שיווק, ייצור, הקמה ותחזוקה של חניונים רובוטיים. יוניטרוניקס סיסטמס, שהיא חברה בת בבעלותה המלאה של יוניטרוניקס פתרונות אוטומטיים, מרכזת את הפעילות בתחום החניונים בארה"ב.

חברת יוניטרוניקס

תחום פעילות אחר של יוטרון הוא תכנון הנדסה והקמה של מערכות לוגיסטיות ממוחשבות כמו מחסנים אוטומטיים ומרכזי הפצה. עם פיצולה של יוניטרוניקס פתרונות אוטומטיים לחברת יוטרון, תישאר ביוניטרוניקס הפעילות של תכנון, פיתוח, ייצור, ושיווק של בקרים לניהול מערכות אוטומטיות, כולל אוטומציה תעשייתית, מערכות לוגיסטיות, וחניונים רובוטיים.

יוטרון מומנה עד היום על ידי הלוואות שקיבלה מיוניטרוניקס, בסכום של 120 מיליון שקל, שיומרו למניות בטרם הפיצול. פעילותה ייצרה רווח תפעולי של 766 אלף שקל במחזור של 48 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2018, בהשוואה להפסד תפעולי של 6.7 מיליון שקל במחזור של 40.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017.

יוטרון מציינת שהאסטרטגיה העסקית שלה היא למצב את עצמה כגורם מוביל בשוק פתרונות החניה האוטונומית בעולם ולהרחיב את פעילותה בתחום המערכות הלוגיסטיות מישראל לחו"ל. החברה בוחנת אפשרות להפוך חלק מפעילותה בתחום החניונים הרובוטיים למכירות של מוצרים רובוטיים ייעודיים לתחום זה, כלומר מוצרי מדף, אותם תמכור מבלי להיות מעורבת ישירות בהקמת הפרויקטים . 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker