"אל תתערב בחברה": הדרישה של דירקטוריון איילון מבעל השליטה לוי רחמני

במכתב ששלחו לרחמני מתריעים חברי הדירקטוריון כי התנהלות בעל השליטה, לרבות הלחצים והאיומים שהוא מפעיל במטרה להשפיע על התנהלות החברה ולקבוע את זהות נושאי המשרה בה, מנוגדים לעקרונות יסוד בממשל תאגידי תקין

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי רחמני
אסא ששון

דירקטוריון חברת הביטוח איילון בראשות שלמה גרופמן שיגר היום לבעל השליטה בחברה לוי רחמני מכתב חריף בו הוא מתריע על התערבות יתר של רחמני בהנהלת החברה. כך כתבו חברי הדירקטוריון: "בתגובה למכתב שנשלח לדירקטוריון ע"י ב"כ של בעל השליטה בחברה, מר לוי רחמני, החברה מתכבדת להודיע כי בשם הדירקטוריון ובהתערבות רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, מכתב תשובה אל בא כוחו של בעל השליטה, שעיקר הנטען בו נוגע למעורבות יתר של בעל השליטה והפעלת לחצים פסולים מצדו בענייני החברה, המנסים לפגוע בממשל התאגידי שנבנה בחברה בשנים האחרונות".

במכתב מתריעים חברי הדירקטוריון כי התנהלות בעל השליטה, לרבות הלחצים והאיומים שהוא מפעיל במטרה להשפיע על התנהלות החברה ולקבוע את זהות נושאי המשרה בה, מנוגדים לעקרונות יסוד בממשל תאגידי תקין, ויש בהם כדי להפריע לנושאי המשרה של החברה (ובראשם הדירקטוריון ויו"ר הדירקטוריון) לשקול ולקבל את החלטותיהם מתוך ראיית טובתה של החברה והאינטרסים של החברה בלבד, לטובת כלל בעלי מניותיה (כולל בעל השליטה), מחזיקי האג"ח שלה, מנהליה, עובדיה, ספקיה וסוכניה.

עוד נאמר במכתב כי חברי הדירקטוריון הודיעו כי כפי שנהגו עד עתה והקפידו על חובתם ונאמנותם כלפי החברה וכלל בעלי מניותיה, לא יוכלו ואין בכוונתם להשלים עם מהלכים אלו של בעל השליטה, אשר מבקש להצר את צעדי יו"ר הדירקטוריון ויתר חברי הדירקטוריון ולפגוע בסמכויות ההנהלה, והם עומדים על כך שבעל השליטה יחדל לאלתר מנסיונות ההתערבות הפסולה שלו בניהול ענייני החברה, אשר עלולים לפגוע ביציבות הניהולית שלה, ולהסב נזק לבעלי מניותיה, לנושיה ולמבוטחי החברה הבת שלה, במיוחד לאור העובדה שכ-32.7% מבעלי מניות החברה הינם משקיעים מוסדיים ואחרים, שאך לפני פחות משנה הביעו אמון בחברה, בדרכה ובנושאי המשרה שלה, בהנפקה שבה גויסו (במניות ובאג"ח) כ-167 מיליון שקל.

חברי הדירקטוריון הדגישו כי הם מביעים אמון מלא ביו"ר הדירקטוריון, ובדרך הניהולית שאותה הוא מוביל, וכן מביעים הם אמון מלא בעמידתו הנחושה של היו"ר מול נסיונות אלו של בעל השליטה, בכל הנוגע להקפדה על הדין ועל כללי ממשל תאגידי תקין, מול מערכת לחצים קשה.

עו"ד אפרים אברמזון ממשרד אפרים אברמזון ושות', המייצג את רחמני, מסר בתגובתה:
"מר לוי רחמני סיים בסוף השנה שעברה את כהונתו כמנכ"ל חברת איילון אחזקות בע"מ וכדירקטור בה, ואין לו כיום כל תפקיד בחברה. מאותו רגע שסיים את תפקידו, אין למר רחמני כל יכולת להתערב בעבודת הדירקטוריון ואין לו כל כוונה שכזו. הוא מכיר בכך שדירקטוריון החברה סוברני לחלוטין לפעול כמיטב שיקוליו העסקיים, תוך שמירה על חובת האמון והזהירות כלפי החברה. אולם, צריך לדעת, כי חובת האמון והזהירות חלה גם כלפי בעלי מניותיה וגם כלפי בעל השליטה.

"מר רחמני מחזיק שני שלישים מהון המניות של החברה. הוא הקים אותה, והשקיע במפעל המפואר הזה עשרות רבות של שנים - והנה התברר לו שיש כוונה להעביר את השליטה בחברה מבעל גרעין השליטה לשלטון מנהלים. נראה שיש מי שהתבשם התבשמות יתרה מהאופנה החדשה של מנהלים שלא השקיעו מכספם בחברה, יתעלמו מבעל השליטה ויפעלו נגדו, כשכל רכושו ורכוש משפחתו נמצא שם. מר רחמני זכאי למנות דירקטור במקומו של היו"ר והוא יהיה אדם בעל שיעור קומה, לשביעות רצון הדירקטוריון, הפיקוח על הביטוח ובעלי המניות האחרים בחברה. צריך לזכור כי לא מדובר בדירקטוריון חברת הביטוח, שם יש דירקטוריון ומנכ"ל מצויינים הפועלים לעילא ולעילא, אלא מדובר בחברת אחזקות המחזיקה בחברת הביטוח ובמקרקעין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker