הרבור גרופ ומיטב דש רכשו 12 מקבצי דיור בארה"ב ב-650 מיליון דולר

בית ההשקעות מיטב דש השתתף בעסקה בסך 15 מיליון דולר, שיהיו חלק ממרכיב ההון העצמי בעסקה ■ יו"ר הרבור גרופ: "אלה נכסים בתחום ה-workforce housing המאופיינים בדיירים יציבים, שאין בכוונתם, או ביכולתם, לרכוש בית בכוחות עצמם"

ערן אזרן
אחד מהנכסים שנרכשו
נכס של הרבור גרופ ומיטב דש בארה"בצילום: מתן נעים

חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית, הרבור-גרופ, השלימה רכישה של 12 מקבצי דיור בתחום המולטי פמילי בתמורה לכ-650 מיליון דולר (כ-2.5 מיליארד שקל). הרכישה בוצעה מקרן הפרייבט אקוויטי Lone Star. הרבור תשקיע בעסקה כ-200 מיליון דולר כאקוויטי (הון עצמי), ותיטול מימון בנקאי של כ-450 מיליארד דולר. בית ההשקעות הישראלי מיטב דש השתתף בעסקה בכ-15 מיליון דולר, ויהיה חלק ממרכיב האקוויטי.

העסקה הראשונה כוללת שישה מקבצי דיור (2,530 יחידות דיור) הממוקמים בקולמבוס אוהיו. שיעור התפוסה במקבצי הדיור הוא כ-95% ובכוונת הרבור-גרופ לפעול להשבחת הנכסים על ידי השקעה נוספת בהם. העסקה השנייה כוללת שישה מקבצי דיור (1,722 יחידות דיור) הממוקמים בבוסטון. שיעור התפוסה במקבצי הדיור היה כ-97% ובכוונת הרבור-גרופ לפעול גם בעסקה זו להשבחת הנכסים על ידי השקעה נוספת בהם.

העסקה של הרבור-גרופ עם Lone Star איננה הראשונה. לפני כשנה ביצעה הרבור עסקה גדולה כשרכשה 24 מקבצי דיור בתחום המולטי פמילי בשווי כולל של כ-1.8 מיליארד דולר מהקרן. באחרונה פורסם שחברת הנדל"ן של ג'ארד קושנר רכשה אף היא תיק נכסים גדול מ-Lone Star. 

לדברי ג'ורדן סלון, מייסד ויו"ר הרבור-גרופ, "אלה נכסים בתחום ה-workforce housing, המאופיינים בדיירים יציבים שאין בכוונתם, או ביכולתם, לרכוש בית בכוחות עצמם. רכישת מולטי פמילי מאפשרת גידור טוב בתקופה של אינפלציה וריביות עולות, שכן תקופת שכירות אופיינית היא 12 חודשים, כך שכל חודש מתחדשים כ-8% מחוזי השכירות".

הרבור-גרופ עוסקת ברכישה, בניהול, בהשבחה ובמימוש של נדל"ן מניב, בעיקר בארה"ב. לפי נתונים שמסרה הרבור-גרופ, הקבוצה מחזיקה ומנהלת נכסים בשווי יותר מ-9 מיליארד דולר, הכוללים כ-30 אלף יחידות דיור (מולטי פמילי), כ-340 אלף מ"ר של נדל"ן מסחרי, ו-1.1 מיליארד דולר בהלוואות מזנין וחוב בכיר. הקבוצה מעסיקה כ-760 עובדים.

הרבור נוהגת לבצע את העסקות שלה בשיתוף עם גופים מוסדיים מישראל, ובהם המשקיעים את כספי החוסכים לגמל, הכוללים את קרנות הפנסיה עמיתים, מיטב דש, כלל ביטוח, מגדל ומנורה. בין בעלי המניות בחברה נמצאים ג'ורדן סלון (יו"ר ומייסד, שהוא גם בעל השליטה), סול לובצקי וריצ'רד ליטון. בעלי המניות הישראליים הם המנכ"ל ג'י צביבל, דוד צביבל ועו"ד פנחס מנדלוביץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker