עסקת אירונאוטיקס נחתמה: תימכר ב-850 מיליון שקל לרפאל וסטולרו

הצדדים חתמו הבוקר על מכירת יצרנית המל"טים לחברת רפאל ולאיש העסקים אביחי סטולרו ■ הצדדים הרוכשים ישלמו 425 מיליון שקל כל אחד עבור החברה, ויחזיקו בה בחלקים שווים

גיא ארז
גיא ארז
אביחי סטולרו ויואב הר אבן
איש העסקים אביחי סטולרו ומנכ"ל רפאל יואב הר אבןצילום: איליה צלניקוב, רפאל

יצרנית המל"טים אירונאוטיקס נמכרת לחברת רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו תמורת 850 מיליון שקל. הצדדים חתמו הבוקר על העסקה, שעדיין דורשת את אישור אסיפת בעלי המניות. הנעלם העיקרי הוא איש העסקים אהרון פרנקל, המחזיק ב-30% ממניות החברה. לפי שעה, פרנקל לא יוכל למנוע את קיומה של העסקה.

אירונאוטיקס נסחרת בבורסה לפי שווי של 785.5 מיליון שקל, 8% מתחת למחיר מכירתה. זאת, לאחר שמניותיה טיפסו מתחילת השנה ב-62% עם התקדמות המגעים למכירתה.

הצדדים הרוכשים, רפאל וסטולרו, ישלמו 425 מיליון שקל כל אחד עבור החברה, ויחזיקו בה בחלקים שווים. חברת הבת של אירונאוטיקס, קונטרופ, המוחזקת על ידי רפאל ב-50%,  תוחזק גם כן בחלקים שווים על ידי רפאל וסטולרו, כך שתישאר חברה פרטית. את ארונאוטיקס ייצגו בעסקה עורכי הדין שרון אמיר, עידן לידור ועדי להט ממשרד נשיץ, ברנדס, אמיר ואת רפאל ייצגו אברהם וויל, ניצן סנדור וירדן יפתח ממשרד פישר, בכר, חן.

אהרון פרנקל
אהרון פרנקלצילום: יח"צ

מכירת החברה מתבצעת במחיר הנמוך בכ-15% ממחיר הנפקתה ביוני 2017, אז הונפקה בהליך של הצעת מכר לפי כמיליארד שקל. מאז ההנפקה צללו מניות החברה בכ-60%, בשל הסתבכות החברה בפרשה עלומה עם לקוח מחוץ לארץ, שהביאה לחשדות פליליים בקרב בכירים בחברה. זאת, לצד הרעה עסקית משמעותית בתוצאותיה הכספיות מאז הפכה לציבורית. הצדדים הרוכשים משוכנעים מצידם כי יוכלו להביא לשיפור עסקי באירונאוטיקס, ולהעלות את שווי אל הרבה מעבר למיליארד שקל.

על פי הסכם המיזוג, יתבצע מיזוג משולש הופכי שבו במועד הקובע תהפוך החברה הקולטת לחברה פרטית בבעלותם המלאה של הרוכשים ובחלקים שווים ביניהם. את אירונאוטיקס ייצגו בעסקה עורכי הדין שרון אמיר, עידן לידור ועדי להט ממשרד נשיץ, ברנדס, אמיר ואת רפאל ייצגו אברהם וויל, ניצן סנדור וירדן יפתח ממשרד פישר, בכר, חן.

עם השלמת המיזוג תהפוך אירונאוטיקס לחברה בת (100%) של הרוכשות, בחלקים שווים ביניהן, מניותיה ימחקו ממסחר בבורסה לניירות ערך והחברה תהפוך מחברה ציבורית לחברה פרטית והיא תחדל להיות תאגיד מדווח כמשמעו בחוק ניירות ערך.

חברת אירונאוטיקס
חברת אירונאוטיקס

מחיר המכירה משקף שווי כולל של כ-850 מיליון שקל, והוא מגלם פרמיה של כ-101% על מחיר המניה הממוצע של החברה בבורסה ב-30 הימים האחרונים - לפני מועד הדיווח הראשוני על הצעת הרוכשות לביצוע העסקה (13 בינואר 2019), ופרמיה של כ-23% על מחיר המניה הממוצע של החברה בבורסה ב-30 הימים האחרונים שלפני מועד חתימת הסכם המיזוג. במסגרת ההסכם נקבע גם כי ממחיר המכירה יופחת סך של כ-8.5 מיליון שקל שישמשו לצורך קיומה של תוכנית לשימור עובדי החברה.

בעלי השליטה באירונאוטיקס הן הקרנות: בראשית (כ-12.5%), KCPS (כ-12.5%) וויולה (כ-11%),  שהנפיקו את החברה לפני כשנה וחצי. אלה התחייבו וחתמו, לצד חתימת הסכם המיזוג, כי יצביעו בעד המיזוג באסיפת בעלי מניות החברה, לא ימכרו את מניותיהם בחברה עד לאחר אישור המיזוג על ידי אסיפת בעלי מניות החברה והממונה על התחרות, וכי לא יפעלו לקיומה של עסקת רכישה הנוגדת את הסכם המיזוג. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker