ערן אזרן

קרן התשתיות הסחירה הראשונה בישראל נכנסת לבורסה: ג'נריישן קפיטל השלימה הערב (ב') את שלב המכרז המוסדי, כחלק מהנפקת מניות ראשונית (IPO). הקרן גייסה 52 מיליון שקל לפי שווי של 277 מיליון שקל "לפני הכסף". הקרן צפויה להיכלל במדד ת"א SME60 עם השלמת ההנפקה.

במכרז המוסדי התקבלו ביקושים של כ-72 מיליון שקל, כולל הזמנות של חתמים. ואולם, בסופו של דבר הוחלט להשלים את הגיוס ללא ההזמנות חתמים, בעקבות דרישה מצד כמה גופים מוסדיים, שחששו שהחתמים עשויים ליצור לחץ על המניה לאחר הגיוס.

המשקיעים המוסדיים קיבלו הנחה עמוקה ("עמלת התחייבות מוקדמת") של כ-7%, בעוד בתחילה התכוונו בקרן להסתפק בהנחה של כ-3%-4%. הרחבת ההנחה נבעה מדרישה של גופים מוסדיים בשוק, שהתנו בכך את השתתפותם. ככל הידוע, בהנפקה השתתפו שלושה משקיעי עוגן שהזרימו כ-60% מההזמנות – כלומר, כ-30 מיליון שקל ביחד.

יעד המינימום של ג'נריישן קפיטל להשלמת השלב המוסדי היה גיוס של לפחות 48 מיליון שקל. ואולם, בקרן קיוו שיוכלו לסיים את ההנפקה עם עוד כמה עשרות מיליוני שקלים – כך שהגיוס יגיע קרוב יותר ל-80 מיליון שקל. בעקבות הביקושים המתונים, מחיר המניה במכרז המוסדי ננעל על המינימום – שקל למניה.

קודם להנפקה ביצעה ג'נריישן 70 פגישות עם משקיעים פוטנציאליים; זהו מספר גבוה יחסית המעיד על המאמץ שנדרש להשלמת ההנפקה. מקורב להנפקה הביע סיפוק מתוצאות הגיוס, לאור העובדה שמדובר בחברה קטנה יחסית: "ביקושים של 72 מיליון למניית יתר במצב השוק של היום - זה יפה מאוד. המשקיעים נמנעים כיום לקנות סחורה ב-IPO בשל ההפסדים שהניבו הנפקות ראשוניות קודמות", הוא ציין.

ג'נריישן קפיטל היא קרן פרטית המשקיעה בתחומי התשתיות והאנרגיה עם דגש על השוק המקומי. אסטרטגיית הקרן מבוססת על השקעה בנכסים בעלי תזרימי מזומנים יציבים לטווח ארוך, ובנכסים בעלי פוטנציאל השבחה. בראש הקרן עומדים יוסי זינגר (יו"ר), לשעבר מנכ"ל גרנית הכרמל ושותף־מייסד ומנכ"ל בחברת ייעוץ גיזה־זינגר־אבן; ארז בלשה (מנכ"ל) וקבוצת ההשקעות ויולה.

ג'נריישן קפיטל כבר גייסה כ–260 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ופרטיים. תשקיף ההנפקה חשף כי אחת המשקיעות הגדולות בקרן היא קבוצת ההשקעות הבינלאומית Macquarie, המנהלת יותר מ–300 מיליארד דולר. זוהי אחת מהקבוצות הפיננסיות הגדולות והמרכזיות באוסטרליה, המתמחה בהשקעות, ניהול נכסים ושירותים פיננסים ורשומה למסחר בבורסה האוסטרלית ASX.

משקיעים נוספים בקרן כוללים את קרנות ההשתלמות של המורים והגננות; חברת השקעות פרטית של משפחת רקנאטי (נפתלי ש.ש); קרן ויולה; וחברת הניהול של הקרן. בג'נריישן קפיטל עדיין לא קבעו יעדי השקעה ספציפיים להון שיגויס. בתשקיף צוין כי לאחר ששווייה של הקרן יהיה יותר מ–600 מיליון שקל — הקרן תוכל להשקיע עד 25% מנכסי החברה בחו"ל, בכפוף למדיניות ההשקעה שנקבעה.

המכרז הציבורי של גנריישן קפיטל צפוי להיערך בהמשך השבוע. את ההנפקה הובילה פועלים איביאי, ולצדה קונסורציום חתמים הכולל את אפסילון, רוסאריו קפיטל ואקטיב חיתום. חברת אוורסט של רועי אייזנמן שימשה כיועצת ההנפקה. בטא פייננס ייעצה לחברה וליוותה את החתמים בתהליך ההנפקה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker