פירוק אינטרנט זהב מתקרב בצעדי ענק: סרצ'לייט לא שיפרה באופן ניכר את ההצעה

למרות ניסיונות השכנוע מצד אנשי אינטרנט זהב, קרן ההשקעות הפרטית Searchlight לא הסכימה לשפר באופן ניכר את הצעתה לרכישת 55% ממניות בי-קום, בעלת השליטה בבזק

מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג'מן
מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג'מןצילום: עופר וקנין

בשבוע שעבר נסעו לניו יורק מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג'מן, עו"ד גיא גיסין, אדוארד קלר ועו"ד עדי פיגל, במטרה לנסות לשכנע את קרן ההשקעות הפרטית Searchlight Capital Partners להגיש הצעה מחודשת לרכישת 55% מניות בי-קום  - בעלת השליטה בבזק (26%). אבל נכון לעתה, נראה כי הקרן לא שיפרה מהותית את הצעתה מינואר, ובכך מדרדרת את אינטרנט זהב בעוד צעד לקראת פירוק.

בינואר הציעה סרצ'לייט עסקת בָזָק, שבמסגרתה היא היתה מוכנה לשלם 385 מיליון שקל לנושים, החוששים לחוב בסך 722 מיליון שקל של אינטרנט זהב כלפיהם, תמורת 65% ממניות בי-קום שבהן מחזיקה אינטרנט זהב. אבל הקרן דרשה ממחזיקי איגרות החוב של אינטרנט זהב - שלהם גזרה ההצעה תספורת של 25% - לתת את תשובתם בתוך 10 ימי עסקים. המשקיעים לא היו מעוניינים למכור את המניה לפי מחיר של 20 שקל, ולכן לא השיבו לה בחיוב. תקוותם היה כי במשא ומתן הם יוכלו לשפר את הצעתה של הקרן.

עסקת בזק היא עסקה קטנה עבור סרצ'לייט, שנוסדה ב-2010 על ידי אריק זינטרהופר, אוליבר הארמן וארול אוזומרי, ומנהלת 3.9 מיליארד דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker