משפחת עופר התיישרה עם חוק הריכוזיות: הבנק לאייל, הנדל"ן – לליאורה ודורון

עם החתימה על ההסכם, התפטרה ליאורה עופר מכהונתה כדירקטורית בבנק מזרחי-טפחות, לאחר כ-20 שנות כהונה ■ מתווה העסקה פורסם לראשונה ב-TheMarker, בפברואר 2018

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אייל עופר ליאורה עופר
אייל עופר וליאורה עופרצילום: עופר וקנין

משפחת עופר השלימה היום (ה') את יישומו של "חוק הריכוזיות". ההסכם שנחתם בין בני המשפחה, קובע כי האחזקה הפיננסית של הקבוצה - בנק מזרחי טפחות - תועבר לאייל עופר, שהוא בנו של סמי עופר המנוח, ואילו האחזקות הריאליות - עופר השקעות וחברת הנדל"ן מליסרון - יישארו בידי בני דודיו, ליאורה עופר ודורון עופר – ילדיו של יולי עופר.

הפרדת הנכסים נובעת מ"חוק הריכוזיות", שמחייב הפרדת אחזקות בנכסים ריאליים ובנכסים פיננסים משמעותיים. החוק קבע שעד לסוף 2019 תתבצע ההפרדה. עם החתימה על ההסכם, התפטרה ליאורה עופר מכהונתה כדירקטורית בבנק מזרחי-טפחות, לאחר כ-20 שנות כהונה. מתווה העסקה פורסם לראשונה ב-TheMarker, בפברואר 2018.

משפחת עופר למעשה ביצעה "מעקף" לחוק הריכוזיות - פתרון רך שיאפשר למשפחה להמשיך להחזיק בנכסים פיננסיים וריאליים – מבלי לוותר על איזה מבין נכסיה המרכזיים. ליאורה היא יו"ר מליסרון ומכהנת במקביל גם כדירקטורית במזרחי טפחות. אייל עופר מחזיק בעסקי ספנות בינלאומיים ובעסקי נדל"ן בארה"ב, בריטניה, הולנד ומדינות נוספות באירופה.

ליאורה מחזיקה במליסרון – שנסחרת לפי שווי של 7.5 מיליארד שקל - באמצעות עופר השקעות. ליאורה מסרה כי "הוראות חוק הריכוזיות חייבו אותנו להפריד את אחזקותינו בקבוצת עופר. בחרתי להמשיך להחזיק בעופר השקעות ובמליסרון, מתוך אמונה מלאה בפוטנציאל שלהן ובפורטפוליו הנכסים האיכותיים שלהן".

אייל עופר, יו"ר עופר גלובל, מסר: "אני שמח על ההזדמנות לפתוח פרק חדש של פעילות עצמאית בישראל, שבמרכזה ההחזקה בבנק מזרחי טפחות שהוא בנק מצוין המתנהל ברמה בינלאומית גבוהה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker