יוחנן דנינו, המפכ"ל לשעבר, מונה ליו"ר חברת הקנאביס טוגדר פארמה

דנינו יוביל את פעילות הפיתוח העסקי הבינלאומי של החברה, לרבות קידום הסכמי שיתוף פעולה עם שחקנים גלובליים ■ לדנינו יוקצו 4.5% ממניות החברה ■ המניה מזנקת במסחר ב-12%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוחנן דנינו
יוחנן דנינוצילום: אוליבייה פיטוסי

לפני שעה קלה דיווחה חברת הקנאביס טוגדר , המתמחה בגידול ובייצור קנאביס רפואי, על מינוי יוחנן דנינו, לשעבר יו"ר חברת הביטוח מגדל ומפכ"ל המשטרה, ליו"ר דירקטוריון טוגדר פארמה. בעקבות ההודעה מזנקת מניית החברה ב-12%. 

החברה נסחרת בבורסה לפי שווי של 287 מיליון שקל. לחברה יש הסכמי שיווק והפצה עם חברות מובילות בתחום הקנאביס הרפואי בגרמניה וקנדה, במשקל של כ-80 טונה תוצרת בשנה.

אפשר לגחך נוכח מינוי מפכ"ל משטרה ליו"ר של חברת קנאביס, אך הדבר מצביע על השינוי בישראל ביחס לקנאביס בכלל ולקנאביס רפואי בפרט. שוק הקנאביס הרפואי הוא אחד השווקים הצומחים בעולם, המספק הזדמנויות משמעותיות לטוגדר על רקע אישור ממשלת ישראל לאפשר יצוא קנאביס.

הקהילה הרפואית, קובעי מדיניות מובילים והגורמים המטפלים מודים כי התועלות הרפואיות של הצמח הן חד-משמעיות. מוצרי צמח הקנאביס מספקים מזור למטופלים מדי יום, בכל העולם ובמגוון רחב של התוויות, בין אם מדובר בחולי סרטן, אפילפסיה, כאב, אוטיזם, דיכאון ופוסט-טראומה.

דנינו - שלו יוקצו 4.5% ממניות טוגדר - שימש בשנים האחרונות יו"ר מגדל ויועץ בכיר לחברת מקנזי. ב-1982 התגייס למשטרה וביצע לאורך השנים תפקידים בכירים במשטרה, עד מינויו למפכ"ל ב-2011 לכהונה של ארבע שנים.

חממה לגידול קנאביס
חממה לגידול קנאביס צילום: אייל טואג

כיום משמש דנינו יועץ בכיר בחברות טכנולוגיה וסייבר - ביניהן Black-Cube, SOSA NY, ויו"ר ב-Cyberd. לדנינו תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב והוא חבר לשכת עורכי הדין מ-1998. בנוסף, מחזיק דנינו תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.

דנינו מסר בתגובה: "טוגדר בנתה בשנה האחרונה נכסים בעלי פוטנציאל כלכלי רב, הן בהיקף המתקנים וחוות הגידול בארץ ובחו"ל והן בחתימה על הסכמים ברחבי העולם. בכוונתי לקדם את פעילות המחקר והפיתוח וכן טכנולוגיות ייחודיות, ולממש ידע שנצבר במשך שנים בישראל בתחום הקנאביס לצורך פיתוח מוצרים שיהוו הדור הבא של מוצרי הקנאביס למטופלים".

נסים ברכה, מנכ"ל טוגדר: "משוכנע כי בהנהגת דנינו נמשיך לקדם את החברה בחתימה על הסכמים בישראל ובחו"ל, הרחבת הפעילות למחקר ופיתוח, תוך יצירת שיתופי פעולה עם שחקנים מובילים בתעשיית הקנאביס הרפואי העולמית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker