דויטש ובירם מלווים 50 מיליון שקל לקבוצת רכישה בתל אביב

מדובר בפרויקט מגורים בשכונת כוכב הצפון בתל אביב להקמת בניין מגורים בן 12 קומות, הכולל 44 יחידות דיור ■ ההלוואה תישא ריבית שנתית של 8.25% צמודה למדד המחירים לצרכן

אסא ששון
עדי גזית
עדי גזיתצילום: אלי דסה

חברת ברקת, המנוהלת בידי עדי גזית, תעמיד הלוואה לליווי ובנייה בהיקף של 50 מיליון שקל לקבוצת רכישה של פרויקט מגורים בשכונת כוכב הצפון בתל אביב. הפרויקט מיועד להקמת בניין מגורים בן 12 קומות, הכולל 44 יחידות דיור, שתי קומות מרתף לחניות, וישתרע על שטח כולל של 2.6 דונמים.

ההלוואה תישא ריבית שנתית של 8.25% צמודה למדד המחירים לצרכן. ההלוואה תועמד בליווי בנייה לשיעורין לאורך התקדמות ההקמה. סך תקציב הפרויקט נאמד ב-175 מיליון שקל, עם רווחיות צפויה של 24%. הפרויקט זכה להיתר בנייה, עבודות הביצוע כבר החלו, והוא צפוי להסתיים עד דצמבר 2020.

ברקת - בבעלותם של גזית, רוני בירם וגיל דויטש (בירם ודויטש הם ממקימי חברת אקסלנס) - נוסדה ב-2015. ההתמחות העיקרית של החברה היא במתן הלוואות גישור לקבלנים, שמצאו את עצמם עם מלאי דירות גדול, ואין בכוונתם להוזיל את מחיר הדירות. ברקת מעניקה את ההלוואה בריבית של 10%-8%, וחלק מהדירות שהצטברו במלאי של הקבלן משמשות ביטחונות להלוואה. כך, הקבלן אינו מזדרז למכור את הדירות שברשותו במחיר מופחת, ותזרים המזומנים מאפשר לו להמשיך בביצוע הפרויקטים.

לפי הערכות, ברקת סיימה את 2018 עם העמדת אשראי (בליווי בנייה לפרויקטים והלוואות גישור) בהיקף של 300 מיליון שקל למימון של עשרה פרויקטי נדל"ן בישראל. בליווי בנייה פועלת החברה במתכונת דומה לליווי סגור, כמקובל במערכת הבנקאות. ברקת מקפידה על תהליך בדיקת הלוואות והעמדת אשראי באופן קצר משמעותית מהמקובל במערכת הבנקאות.

גזית ציין בשיחה עמו כי "2018 היתה שנה משמעותית בפעילותה של ברקת, שבה העמידה החברה אשראי בהיקף כולל של 300 מיליון שקל לפרויקטים שונים. לחברה יש עתודות כספיות של יותר ממיליארד שקל למימון פרויקטים נוספים בשנים הקרובות, ומטרתנו היא קודם כל שחרור הוואקום המימוני הקיים במגזר הנדל"ן לצורך קידום בנייה ענפה ככל שניתן בכלל, ובמגורים בפרט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker