שיכון ובינוי על סף מכירת אחזקתה באיי.די.או בפרמיה של 14% על מחיר הבורסה

החברה תמכור 37.5% ממניות איי.די.או גרופ לקבוצה שכוללת את אפולו, דיון וחברת ההשקעות האירופית גו קפיטל ■ שיכון ובינוי צפויה להשתמש בתמורה כדי להקטין את חובה הפיננסי - 4.8 מיליארד שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי סיידוף
נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

שיכון ובינוי , שבשליטת נתי סיידוף (47.8%), צפויה לדווח היום (ב') או בימים הקרובים על מכירת אחזקתה בחברת איי.די.או גרופ (37.5%) לקבוצה שתכלול את קרן אפולו, חברת דיון שבבעלות משה דיין וחברת גו קפיטל (Go Capital) שבסיסה בלונדון.

על פי מתווה העסקה המתגבש, תקבל שיכון ובינוי אופציה לארבעה חודשים למכור 20% ממניותיה של איי.די.או גרופ תמורת 480 מיליון שקל - כלומר, לפי מחיר של 87 שקל למניית איי.די.או גרופ. זוהי פרמיה של 14% ביחס למחירה של איי.די.או בבורסה. במסגרת העסקה תקבל שיכון ובינוי מאוחר יותר גם אופציה למכור את יתרת אחזקתה באיי.די.או גרופ (17.5%). 

צירופה של קבוצת גו קפיטל וחלוקת המכירה לשני שלבים נועדו לתת מענה לחשש כי העברת השליטה באיי.די.או גרופ לקבוצת אפולו-דיון תחייב על פי חוק החברות בלוקמסבורג פרסום הצעת רכש מלאה לחברת איי.די.או פרופרטיס - הנכס היחיד של איי.די.או גרופ. 

איי.די.או פרופרטיס היא חברה לוקסמבורגית, הנסחרת בבורסה בפרנקפורט בשווי של 2.2 מיליארד יורו - כך שהצעת רכש למניותיה היתה מחייבת את איי.די.או גרופ להשקיע 1.4 מיליארד יורו. החברה רוכשת ומשכירה 23.6 אלף דירות בברלין. הדירות מושכרות בדמי שכירות ממוצעים של 6.65 יורו למ"ר לחודש ובתפוסה של 96.9%.

השווי ההוגן של נכסיה בברלין הוערך ב-3.8 מיליארד יורו, נכון לסוף ספטמבר 2018. ואולם לפני שלושה שבועות דיווחה איי.די.או גרופ שקיבלה אינדיקציה ראשונית ממעריך השווי של איי.די.או פרופרטיס - שלפיה השווי ההוגן של נכסי איי.די.או פרורטיס עלה ב-271 מיליון יורו, וכעת הוא 4.1 מיליארד יורו.

שיכון ובינוי צפויה להשתמש בתמורה שתקבל ממכירת אחזקתה באיי.די.או גרופ להקטין את חובה הפיננסי נטו, שהסתכם ב-4.8 מיליארד שקל, נכון לסוף ספטמבר 2018.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker