עוד פרויקט ענק לאלקטרה: תרחיב מתקן לטיפול בשפכי גוש דן בעלות של כ-605 מיליון שקל

מכון שפכי גוש דן (שפד"ן) הוא מערכת בין-אזורית לאיסוף, טיפול והשבה של שפכים עירוניים ■ הפרויקט צפוי להתחיל ברבעון הראשון של 2019, לתקופת ביצוע של כ-40 חודשים ■ מניית אלקטרה מגיבה בעלייה של 3%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הדמייה של התקן השפד"ן
הדמייה של התקן השפד"ן

אלקטרה, הנמנית על קבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, תרחיב את מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן (שפכי גוש דן). הפרויקט, שיוקם באמצעות החברות-הבנות אלקטרה תשתיות ואלקטרה אלקו התק"ש, מוערך בכ-605 מיליון שקל. הפרויקט צפוי להתחיל ברבעון הראשון של 2019, לתקופת ביצוע של כ-40 חודשים. מניית אלקטרה מגיבה בעלייה של 3%.

מכון שפכי גוש דן (שפד"ן) הוא מערכת בין-אזורית לאיסוף, טיפול והשבה של שפכים עירוניים בשטח עירוני מאוכלס בצפיפות הכולל אזורי תעשייה. מערכת ההולכה הראשית של המפעל להעברת השפכים הגולמיים מתחילה בתחנת השאיבה רדינג בצפון תל-אביב, ממשיכה לאורך חופי ת"א עד לתחנת השאיבה שבכניסה ליפו, ומשם דרך בת-ים עד למכון שבאתר שורק.

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה

הרחבת קיבולת השפכים של מכון השפד"ן היא פרויקט הנדסי עצום שמטרתו להכשיר את יכולותיו של מכון השפכים של גוש דן לגידול הצפוי באוכלוסייה, המוערך בכ-1% בשנה, הסבירו באלקטרה. במסגרת הפרויקט, הקיבולת היומית של המכון תגדל מ-400 אלף מ"ק יומי ל-480 אלף מ"ק יומי. הפרויקט, שמשתרע על שטח של 200 דונם, כולל 24 אגני אוורור דרוכים, 12 אגני שיקוע בקוטר 42 מטר, שתי מנהרות שירות באורך 165 מטר ומבני שירות ומנהלה נוספים.

אלקטרה אלקו התק"ש (לשעבר: אלקו התקנות ושירותים), מבצעת עבודות אלקטרו מכאניות מורכבות בתחומי האנרגיה והתשתיות. בכלל זאת, הקמה, תפעול ותחזוקה של מתקני ייצור, אספקה וחלוקת חשמל. אלקטרה אנרגיה מתמחה גם באנרגיות מתחדשות כגון: בתחום הפוטו וולטאי, רוח, אגירה ועוד. לדברי איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, "הפרויקט מהווה אתגר הנדסי מורכב, תוך שילוב דיסציפלינות הנדסיות רבות הכוללות מערכות בקרה ומערכות מכאניות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker